MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

32–latek odpowie przed sądem za kradzież laptopa i telefonu komórkowego

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 2 marca 2018, 7:29
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
32–letni wałbrzyszanin odpowie przed sądem za kradzież laptopa oraz telefonu komórkowego. Mężczyzna został zatrzymany w miniony wtorek przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu.

Dwóch wałbrzyszan w wieku 60 i 32 lat z 3 na 4 lutego tego roku spożywało razem alkohol do późnych godzin nocnych w jedynym z mieszkań przy ul. Senatorskiej w naszym mieście. Następnego dnia starszy z uczestników spotkania, właściciel lokalu, zorientował się, że z pokoju skradziono mu laptopa oraz telefon komórkowy o łącznej wartości 3300 złotych.

Pokrzywdzony w pierwszej kolejności próbował na własną rękę odnaleźć sprawcę, jednak to mu się nie udało, dlatego postanowił powiadomić Policję. Funkcjonariusze rozpoczęli działania operacyjne w celu zatrzymania mężczyzny. Realizacja przez mundurowych informacji własnych przyczyniła się do zatrzymania 32-latka w miniony wtorek w godzinach przedpołudniowych w mieszkaniu przy ul. Senatorskiej w Wałbrzychu.

Wałbrzyszanin przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Stanie teraz przed sądem. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie trwają policyjne czynności mające na celu odzyskanie skradzionego mienia.

Czytaj również

Kuchciński nie zaszkodził

Dyduch z numerem 1

Radni będą głosować w sprawie referendum

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Operacyjny 2-03-2018 8:45
Działania operacyjne? Przeciez wiedzieli kto jest sprawca, wiec o jakich działaniach operacyjnych mowa? Napiszcie wprost, funkcjonariusze udali sie do domu 32 latka i tam go zatrzymali...propaganda jak za prlu
~kl 2-03-2018 13:59
Bo to trzeba wiedzieć z kim się pije, ile i kogo do domu zaprasza! A zasypia po wyjściu gości! Nie odwrotnie!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Złamali przepisy

Otwarte warsztaty

Mistrzostwa w biathlonie

Odsiedzi z nawiązką

Falstart Górnika