Warszawa: 32. Maraton Warszawski z udziałem wałbrzyszan

Poniedziałek, 27 września 2010, 15:00
Aktualizacja: 15:01
Autor: red
26 września na trasę 32. Maratonu Warszawskiego liczącą 42 km 195 metrów wyruszyło ponad 4 000 uczestników. Wśród nich oczywiście znaleźli się reprezentanci Wałbrzycha.

Najszybszą kobietą okazała się Ukrainka Tetyana Holovchenko (2.31.37), która tym samym wygrała główną nagrodę maratonu - samochód Volvo S60.

Wśród mężczyzn po raz kolejny dominowali czarnoskórzy biegacze. Pierwszy linię mety przekroczył Tola Bane pochodzący z Etiopii (2.13.10). Najlepszym Polakiem okazał się Tomasz Blados (2.35.16), który zajął 11. miejsce w kategorii OPEN. Natomiast najlepiej z wałbrzyszan zaprezentował się najmłodszy z maratończyków Marcin Jagiellicz (3.05.08), który poprawiając swój rekord życiowy, zajął 129. miejsce w gronie 3332 biegaczy, którzy ukończyli bieg.