MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

30 boguszowskich rodzin zyskało pomoc w ramach Szlachetnej Paczki

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Czwartek, 14 grudnia 2017, 7:23
Autor: red
Fot. organizatorzy
Akcja Szlachetna Paczka miała miejsce w Boguszowie–Gorcach już po raz drugi. Od października do grudnia 11 wolontariuszy odwiedziło 45 rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

30 rodzin zostało zakwalifikowanych do programu Szlachetnej Paczki i wszystkie te rodziny znalazły swoich Darczyńców. Obdarowani to ludzie starsi, samotni, niepełnosprawni, ale także rodziny z dziećmi oraz osoby, które doświadczyły trudnych zdarzeń losowych.

Dwudniowy Finał akcji odbył się w dniach 9-10 grudnia 2017 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowym „Witold”, które było jednocześnie bazą i magazynem tej charytatywnej akcji.

Wśród Darczyńców, którzy odmienili los rodzin są: Agencja Restrukturyzacji Mienia Wojskowego we Wrocławiu, Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych, Stowarzyszenie „Witold”, Pracownicy Urzędu Miejskiego w Boguszowie-Gorcach, radni Rady Miejskiej, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, Publiczna Szkoła Podstawowa w Witoszowie, Firma Rupex, wypożyczalnia samochodów KANGOOR, mieszkańcy Boguszowa-Gorc, Mieroszowa, Wrocławia i wiele, wiele innych.

Tegorocznymi wolontariuszami Szlachetnej Paczki byli: Małgorzata Skrzypnik, Katarzyna Bernaś, Sylwia Mazurek, Anna Barczuk, Mariola Kunach, Agnieszka Orłowska, Sławomir Skrzypnik, Aleksandra Bujalska, Klaudia Garbin, Waldemar Leśniak, Aleksy Gucwa.

Czytaj również

Pożegnaliśmy Stanisława Iganczaka

Ma na swoim koncie włamanie do samochodu i kradzież elektronarzędzi

Wiosna popiera nauczycieli

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~gohciu 14-12-2017 10:43
A u "nasz" w zakładzie - na Strefie, na podłodze jadalni - wala się tekturowe pudło... pod auspicjami tejże szlachetnej paczki tfy... sztachetnej paczki. Umyślnie pominąłem wielkie litery - bo reżyseria tego pomysłu padła w błoto... Komuś nie chce się taplać w rozumie i kontekście całej akcji. 1 kg. mąki, jakaś bajka i pojemnik "czegoś"....lub na coś...lub po czymś... Należało przeznaczyć stół, nakryć obrusem i postawić na nim to nieszczęsne pudło. Odrobina godności i jakości przeznaczona dla Obdarowywanego.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szczawno–Zdrój walczy o odzyskanie szczytu Chełmca

Program Mieszkanie Plus w Jedlinie–Zdroju rozpoczęty

Beata Żołnieruk w drodze do Parlamentu Europejskiego

PiS stracił przodownictwo w sondażu

Nowa inwestycja w Boguszowie – Gorcach