MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

3,5 mln zł unijnego wsparcia dla Świdnicy

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 2 marca 2013, 6:15
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Nie 50–procentowa dotacja jak w przypadku tzw. schetynówek, a 85–procentową dotację unijną otrzyma Świdnica na przebudowę ulic Polna Droga i Sprzymierzeńców wraz z przebudową wiaduktu. Decyzję w tej sprawie podjął już Zarząd Województwa Dolnośląskiego.

– To ważna inwestycja, która zakłada przebudowę wiaduktu kolejowego i poszerzenie części ul. Sprzymierzeńców, wraz z budową bezpiecznych dla pieszych chodników i ścieżki rowerowej. Aplikowaliśmy o dotację w ramach tzw. schetynówek i o unijne wsparcie. W obu przypadkach nasze wnioski zyskały akceptację, ale dofinansowanie unijne jest dla nas zdecydowanie korzystniejsze, dlatego finalną dokumentację składamy do Urzędu Marszałkowskiego – zapowiada Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy.

Wartość I etapu inwestycji, czyli przebudowy ulic Polna Droga i Sprzymierzeńców (odcinek od ul. Piaskowej do Rycerskiej) wraz z przebudową wiaduktu kolejowego będzie kosztował 5.085.726 zł. Dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 wyniesie aż 3.459.493 zł.

Obecnie przygotowywany jest przetarg, który ma wyłonić wykonawcę prac. Według planu nowa konstrukcja wiaduktu będzie miała lżejszą formę, zostanie wykonana w nowoczesnej technologii, która nie wymaga głębokich rozkopów. Dzięki temu inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Falstart Górnika

Wymarzone koty

Zablokowana inwestycja

Pielgrzymi wyruszyli

Nietypowy pożar

Poszukują świadków

Znamy wszystkich kandydatów PiS–u

Wesoła podróż