MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

27–latek włamywał się do mieszkań, piwnic i samochodów

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 21 listopada 2018, 13:34
Aktualizacja: Czwartek, 22 listopada 2018, 11:20
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Wywiadowcy z wałbrzyskiej „dwójki” ustalili i zatrzymali sprawcę włamań i kradzieży oraz zniszczeń mienia dokonywanych w ostatnich tygodniach na terenie Wałbrzych.

Pod koniec października oraz w listopadzie na terenie Wałbrzycha doszło do kilku włamań i kradzieży oraz zniszczeń mienia. Funkcjonariusze prowadzący czynności w tych sprawach ustalili, że za wszystkimi zgłoszonymi przestępstwami stoi ta sam osoba. Jako potencjalnego sprawcę wytypowano 27-letniego wałbrzyszanina. 19 listopada mężczyzna został zatrzymany.

Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego postawili 27-latkowi 14 zarzutów. Były to włamania i kradzieże do mieszkań, firm oraz piwnic. Mężczyzna kradł wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość. Jego łupem padał sprzęt elektroniczny, elektronarzędzia, radia samochodowe oraz portfele. Nie pogardził również instalacją CO, drzwiami, panelami podłogowymi, oknami, a nawet siekiera, przy pomocy której usiłował włamać się do kolejnego mieszkania. Zniszczył również kilka samochodów poprzez porysowanie powłoki lakierniczej oraz wybił 11 szyb okiennych.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów i złożył obszerne wyjaśnienia. O jego dalszych losach zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
67%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Wyrwał saszetkę

Kibice zaprotestują

Wbrew zakazowi

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Aha 22-11-2018 9:53
A co to jest instalacja OC?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Weekend z promilami

Trwają poszukiwania

Las w fabryce

Postrzelił przechodnia

Wałbrzyska oświata po wprowadzonych zmianach