MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

25–lecie w dwudziestce jedynce

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 15 maja 2009, 21:02
Aktualizacja: 21:08
Autor: AZ
Fot. AZ
25 lat temu, pierwsi uczniowie przekroczyli próg Szkoły Podstawowej nr 21. Z dniem 1 września 1984 roku zabrzmiał pierwszy dzwonek.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21 im. Olimpijczyków Polskich obchodziła swój jubileusz. Uroczystość wzbogacona została o program artystyczny przygotowany specjalnie na tą wyjątkową okazję. Dzięki temu można było zobaczyć jak bardzo zmieniła się szkoła na przestrzeni tych lat, jak wpłynęła na uczniów i na sam Wałbrzych. Kadra pedagogiczna, od początku istnienia placówki, starała się, aby uczyć dzieci nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim życia. – Przyświeca nam idea, że każdy człowiek jest talentem i diamentem, któremu szkoła nadaje kształt, aby rozbłysnął blaskiem- mówiła wzruszona Aleksandra Nowak, Dyrektor PSP nr 21.

Wbrew dojrzałego wieku, szkoła nadal jest nazywana „nową”. W ciągu 25 lat, mury szkoły opuściło ponad 6 tys. absolwentów. – Szkoła Podstawowa nr 21 stała się symbolem Podzamcza, symbolem nowego Wałbrzycha. Podziw wzbudza myśl, ile pracy włożyli nauczyciele w edukację i wychowanie tak wielu uczniów- powiedział Piotr Kruczkowski, Prezydent Wałbrzycha. – Chciałbym złożyć najszczersze podziękowania i gratulacje całej kadrze pedagogicznej za wytrwałość i zaangażowanie w edukację najmłodszych.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poseł z wizytą

Co z "Górnikiem"?

Zabijają koty

Problem z odpadami

Bogata wakacyjna oferta Starej Kopalni

"8" do Gostkowa

Tu ratują życie

Festyn charytatywny