MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

25–lecie Grzędowianek

Wiadomości: REGION, Grzędy
Czwartek, 21 czerwca 2012, 10:59
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:48
Autor: red
Fot. PAW
16 czerwca na auli Gimnazjum w Czarnym Borze odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 25–lecia działalności Zespołu Ludowego „Grzędowianki”.

Uroczystość jubileuszowa rozpoczęła się o godz. 18.00 i uczestniczyli w niej Adam Górecki wójt Gminy, Sylwestra Wawrzyniak przewodnicząca Rady Gminy, radni gminni, sołtysi, a także członkinie zespołu wraz z rodzinami. Podczas uroczystości wyświetlono prezentację multimedialną dotyczącą historii zespołu. Na sali zostały ustawione także antyramy na sztalugach, a na nich zawisły zdjęcia przedstawiające historię zespołu od momentu powstania do dziś.

Na początku imprezy głos zabrał wójt Adam Górecki. Następnie Grzędowianki zaprezentowały przygotowany program artystyczny. Wójt wręczył członkom zespołu statuetki w podziękowaniu za wieloletnie kultywowanie tradycji ludowych. Na wszystkich uczestników czekał smaczny poczęstunek.

Zespół powstał w 1987 roku z inicjatywy kobiet działających w Kole Gospodyń Wiejskich w Grzędach i na początku liczył 12 członkiń. Po dwóch latach funkcjonowania formacji dołączył do niej Jarosław Janik, który akompaniował zespołowi przez kolejne 18 lat. Od 2009 roku zespołowi towarzyszy akompaniament Krzysztofa Murasa na akordeonie i od 2010 r. Marcina Poniewierskiego na perkusji, co bardzo ubogaca występy Grzędowianek.

Formacja ma za sobą liczne występy podczas imprez na terenie gminy, a także udział w wielu festiwalach i przeglądach, m.in. w Kamiennej Górze, Wałbrzychu i Piławie Górnej. Jednym z większych sukcesów, jakie zespół ma na swoim koncie, jest występ w 1996 roku na organizowanym w Strzegomiu Międzynarodowym Festiwalu Folkloru. Zespół wielokrotnie gościł także na antenie Polskiego Radia Wrocław na Liście Przebojów Ludowych zajmując w ubiegłym roku zaszczytne drugie miejsce. Obecnie zespół liczy 14 pań, a kierownikiem jest Zofia Bernadyn.

www.czarny-bor.pl

Czytaj również

Wesela i nowe realia

Wymień ogrzewanie

Bezpłatna wypożyczalnia

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Pulek 21-06-2012 22:41
Wszystkiego co najlepsze dla zespołu....wielu,wielu lat sukcesów i występów..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będą opiniować

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Śmieci im nie ubywa

Lato na Dzikowcu

Prezydent o infrastrukturze sportowej