MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 26 maja
im. Filipa, Pauliny

24–latek odpowie za nielegalne rozpowszechnianie programów komputerowych i fimów

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 22 grudnia 2014, 6:25
Aktualizacja: 7:25
Autor: opr.red.
Fot. red.
Ściągnął program komputerowy wart prawie 23 tys zł. Za pomocą Internetu udostępniał go innym użytkownikom. Trwa szacowanie strat na jakie naraził firmę komputerową 24–letni mieszkaniec Wałbrzycha. Oprócz programów udostępniał również pobrane nielegalne filmy.

24-latka namierzyli policjanci z Wydziału Przestępstw Gospodarczych Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Funkcjonariusze przyjrzeli się procederowi udostępniania i rozpowszechniania programów komputerowych oraz filmów za pośrednictwem jednego z popularnych portali. Efektem policyjnych działań było odwiedzenie mieszkania 24-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna nie spodziewał się wizyty policjantów. Został zatrzymany za ściąganie i rozpowszechniania programów komputerowych i filmów.

Śledztwo w tej sprawie trwa. Jeden z udostępnianych programów wart był prawie 23 tys. zł. Policjanci sprawdzają m.in. czy i ile 24-latek zarabiał na udostępnianiu nielegalnych filmów i programów. Mężczyzna usłyszał zarzuty nielegalnego udostępniania innym osobom programów komputerowych i innych plików prawnie chronionych. Zgodnie z art. 116 ustawy o prawie autorskim oraz prawach pokrewnych za popełnione przestępstwo grozi mu kara wysokiej grzywny, a nawet kara pozbawiane wolności do lat 2.

ŹRÓDŁO: www.walbrzych.policja.gov.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Na parapecie z amfetaminą

Totalnie pijani

Sam się zdradził

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~bob 22-12-2014 10:54
O tak, jest powód by się chwalić znaleźli bardzo groźnego przestępce. Teraz Wałbrzyszanie są bezpieczni, a on resztę życia spędzi w więzieniu. To nic, że po ulicach naszego miasta jeżdżą pijani, a za każdym rogiem czeka, ktoś, kto jest w stanie zabić za 20gr bo brakuje mu do fajki/nalewki
Rudolf 22-12-2014 11:38
I bardzo dobrze.
~aaa 22-12-2014 23:43
wszedzie gdzie nie pojdziesz daj 50 gr albo fajke zulow pelno i patologi a oni sie nudza psiaczki najlepiej cos latwego znalesc ukarac bo do grupki nie podejda bo to sieroty a jak ktos im ucieka to nawet dogonic nie potrafi nic dziwnego jak wiekszosc gliniarzy w wchu zamiast pelnic obowiazki to obzeraja sie w kfs mcdonaldzie badz na hod dogach na orlenie a chowaja auto na stacja zeby och widac nie bylo

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dostali przyłbice

Raport prezydenta

Tunel w Szczawnie

Nie zamierzała płacić

Mniej wypadków