MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

24–latek jechał motorowerem pod wpływem alkoholu

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 2 sierpnia 2018, 12:48
Aktualizacja: 13:20
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Wczoraj wieczorem policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przeprowadzili pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 24–letni mężczyzna jadąc motorowerem zignorowała nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i w rejonie pl. Górnika w Wałbrzychu podjął ucieczkę. Po kilkudziesięciu sekundach został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło 1 sierpnia około godziny 20:40. Funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego zauważyli jadący przez dzielnicę Nowe Miasto motorower i niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej. Zachowanie kierującego na drodze wskazywało, iż może być nietrzeźwy. Kiedy mundurowi zbliżyli się do jednośladu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy kierujący rozpoczął ucieczkę motorowerem ulicą 11 listopada w Wałbrzychu.

Mundurowi podjęli pościg za kierującym, który po kilkudziesięciu sekundach wjechał w ul. Kombatantów i tam ostatecznie został zatrzymany. 24-letni mieszkaniec Wałbrzycha chciał uniknąć kontroli drogowej, gdyż obawiał się konsekwencji jazdy w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało niego 1,33 promila alkoholu w organizmie.

Sprawca odpowie teraz za niezatrzymanie motoroweru i kontynuowanie jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu oraz za kierowanie nim w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz kierowania pojazdami, a także wysoka grzywna.

Czytaj również

Trzech nastolatków napadło na 17–latka

Według ogólnopolskiego portalu, Wałbrzych zmienił się najbardziej w kraju

"Trzeźwy poranek" na drogach powiatu wałbrzyskiego

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Mosiek z Nazaretu 3-08-2018 12:29
Nie kopiuj, były psie, raportów psiarni: "24–letni mężczyzna jadąc motorowerem zignorowała nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego "

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwóch mieszkańców Boguszowa–Gorc odpowie przed sądem za posiadanie amfetaminy i handel środkami psychotropowymi

Dzisiaj powitaliśmy nowych mieszkańców Parku Szwedzkiego w Szczawnie–Zdroju

Bili go butelką i metalową rurką

Jeden uszkodził szybę w autobusie, drugi parasol ogrodowy, a trzeci drzwi toalety na Dworcu Miasto

Sprawca usiłowania rozboju na 61–latce zatrzymany