MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

2330 drużyn zgłosiło się do Net Masters Cup – 17 szkół z Wałbrzycha

Wiadomości: Kraj
Poniedziałek, 18 marca 2013, 6:19
Aktualizacja: 7:19
Autor: red
Fot. organizatorzy
Do VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie Net Masters Cup swój udział zgłosiło aż 2351 zespołów, czyli 9404 osoby. Łącznie z województwa dolnośląskiego zgłosiło się 286 drużyn – najwięcej spośród wszystkich województw.

Już 18 marca uczestników czekają eliminacje on-line, po których poznamy drużyny, które dostaną się do półfinałów Olimpiady. Walka toczy się o pakiet pełnej opieki na studiach, w tym stypendium finansowe. Organizatorami konkursu są Grupa Allegro i Grupa Netia.
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie to jeden z największych w Europie konkursów o technologiach informatycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W trakcie zapisów, które trwały do 8 marca, do rozgrywek zgłosiło się 2330 drużyn – najwięcej, bo aż 286 z Dolnego Śląska, w tym:
• 57 z Wrocławia
• 26 z Jeleniej Góry
• 25 z Legnicy
• 17 z Wałbrzycha
• 12 z Góry
• 11 ze Świdnicy
• 10 z Dzierżoniowa i Polkowic
• 9 z Oleśnicy i Oławy
• 8 z Nowej Rudy i Zgorzelca
• 7 z Milicza
• 6 z Lubina
• 5 z Bystrzycy Kłodzkiej, Bielawy, Lubania, Oborników Śląskich, Trzebnicy
• 4 z Brzegu Dolnego, Bolesławca, Gryfowa Śląskiego, Piechowic, Żmigrodu
• 3 z Drzemlikowic, Głogowa, Jaworu, Kłodzka, Ząbkowic Śląskich
• 2 z Chojnowa, Mokrzeszowa, Środy Śląskiej, Złotoryi
• 1 z Jelcza Laskowic, Kamiennej Góry, Włośni

– Tak duża liczba zgłoszeń dowodzi tego, że młodym ludziom wciąż zależy na inwestowaniu w wiedzę. Na pewno sprzyja temu formuła olimpiady, która uczy w atmosferze dobrej zabawy – mówią organizatorzy konkursu. – W Net Masters Cup miejsce zamieszkania uczestników nie ma znaczenia. Liczą się sprawny umysł i biegła znajomość zagadnień związanych z internetem i technologiami teleinformatycznymi. Wszyscy mają równe szanse – dodają.

Pierwszy etap rozgrywek potrwa do 22 marca, a jego wyniki zostaną ogłoszone 4 kwietnia na stronie www.netmasterscup.pl. W trakcie eliminacji trzyosobowe drużyny, przydzielone do siedmiu okręgów (http://www.netmasterscup.pl/o_olimpiadzie.html#t_podzial), będą rozwiązywać zadania z zakresu m.in. algorytmiki, programowania, baz danych, sieci komputerowych, grafiki komputerowej, podstaw telekomunikacji, sieci społecznościowych, systemów operacyjnych, informatyki gospodarczej i bezpieczeństwa w sieci, które ułożone zostały przez partnerów Olimpiady – renomowane uczelnie wyższe: Politechnikę Warszawską, Łódzką, Poznańską i Wrocławską, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz Polsko-Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych.

Do półfinałów przejdzie po 50 najlepszych drużyn z każdego okręgu, a do Wielkiego Finału, który odbędzie się 24 czerwca, przejdą trzy najlepsze drużyny z każdego okręgu. Łącznie w Wielkim Finale wezmą udział 22 drużyny – oprócz 21 wyłonionych w dwóch etapach on-line, dodatkowo jedna, która zdobędzie „dziką kartę” w konkursie zorganizowanym na stronie internetowej magazynu komputerowego CHIP, patrona medialnego Olimpiady.

Nagrodą główną dla najlepszej drużyny jest pakiet pełnej opieki podczas nauki na uczelni wyższej na kierunku informatycznym (stypendium finansowe, staż, warsztaty i wejściówki na prestiżowe konferencje naukowe) dla każdego z trzech członków drużyny, szkolenia Cisco Certified Network Associate oraz tablety iPad mini. Nauczyciel prowadzący zwycięską drużynę otrzyma kurs instruktorski w zakresie Cisco Certified Network Associate, tablet iPad mini oraz pakiet wejściówek na prestiżowe konferencje informatyczne.
Poza uczelniami wyższymi, odpowiedzialnymi w całości za ułożenie pytań oraz weryfikację wyników na każdym etapie, nad poziomem merytorycznym czuwa także firma Cisco oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne. Net Masters Cup został objęty Honorowym Patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Naukowego Towarzystwa Informatyki Ekonomicznej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli magazyn komputerowy CHIP, portal Onet.pl oraz Interaktywnie.com.

Więcej informacji o Olimpiadzie można znaleźć na stronie www.netmasterscup.pl

Harmonogram:

ZAPISY DRUŻYN
9 stycznia – 8 marca 2013 – kampania informacyjna, eliminacje wewnątrzszkolne i zapisy drużyn za pośrednictwem portalu netmasterscup.pl

TESTY ON-LINE
18-22 marca 2013 – I etap testów on-line
4 kwietnia 2013 – ogłoszenie wyników I etapu testów on-line
22-25 kwietnia 2013 – II etap testów on-line
20 maja 2013 – ogłoszenie wyników II etapu testów on-line

WIELKI FINAŁ
24 czerwca 2013 r. – Wielki Finał Ogólnopolski na żywo.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wyjątkowy rowerzysta

Rok szkolny rozpoczęty

Kolejny wypadek

Trudny czas

Pakiety już w szkołach

Chcą pieniędzy na stadion

Odchodzą od węgla

Powiatowe stypendia