Boguszów-Gorce: 23 Sudecka Setka – podsumowanie

Piątek, 1 lipca 2011, 12:17
Aktualizacja: 12:18
Autor: red.
Za nami już 23 Sudecka 100, w tym roku w dniach 24–25 czerwca do Boguszowa–Gorc przyjechało 171 zawodników z Polski i Ukrainy. Tradycją jest już start z boguszowskiego rynku (najwyżej położonego w Polsce) o 22.00 w towarzystwie około 600 widzów oraz pokazu sztucznych ogni. Pogoda również była tradycyjna, bo deszczowa.

Przed startem czas Zawodnikom oraz widzom umilał Zespół PLUS 50. W tym roku biegacze mieli do pokonania nowa trasę przebiegającą w Masywie Trójgarbu i Chełmca (pierwsze 42 km) oraz w Masywie Dzikowca i Lesistej (pozostałe 58 km). Dystanse na jakich biegli to 42, 72 i 100 km.

Pierwszym zawodnikiem przekraczającym linię mety był Piotr Holly z Wałbrzycha – pokonując dystans 42 km w czasie 3 godz. i 28 minut. Pierwszą kobietą z tego dystansu była Izabela Gurtowska z Wałbrzycha z czasem 4 godz. i 48 minut. Koronny dystans 100 km – jako pierwszy ukończył Marek Swoboda z Wałbrzycha, który na metę wbiegł po 9 godz. i 10 minutach. Zwycięzca już po raz czwarty stanął na najwyższym stopniu podium na dystansie 100 km. Iwona Surosz z Leżajska z czasem 13 godz. i 34 minuty była pierwszą kobietą, która ukończyła bieg na 100 km podczas 23 Sudeckiej 100.

Maraton 72 km swoją metę miał w Grzędach Górnych. Jako pierwszy bieg ukończył Grzegorz Pogorzelski z Wałbrzycha – pokonując dystans z czasem 7 godz. i 43 minut. Pierwszą kobietą była Izabela Will z Lublina, która ukończyła bieg z czasem 11 godz. i 37 minut.

Zakończenie imprezy odbyło się na jednym z najwyżej położonych stadionów w Polsce. Puchary i nagrody podczas ceremonii dekoracji wręczali; Paweł Sosialuk – Z-ca Burmistrza Boguszowa-Gorc, Jolanta Woźniak – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Boguszowie-Gorcach, Adam Górecki – Wójt Gminy Czarny Bór, Leszek Świtalski – Wójt Gminy Stare Bogaczowice oraz przedstawiciele Tadeusza Ratajczaka – prezesa Firmy ENITRA.