MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Walimiu

Wiadomości: Walim
Środa, 14 stycznia 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:19
Autor: opr.red.
Fot. www.walim.pl
Zbiórkę pieniędzy na rzecz podtrzymywania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów prowadziło 11 wolontariuszy wyposażonych w identyfikatory, skarbonki i serduszka Wielkiej Orkiestry. Na szczególne uznanie zasługuje jedenastoletnia Maja Bereś, która uzbierała największą sumę pieniędzy do puszki, w wysokości 325,76 zł. Tym razem sztab WOŚP w Walimiu, wspomagając kolejny szczytny cel, wspólnymi siłami zebrał kwotę 5.095,92 zł.

Po godzinie 14.00 w walimskim Parku Jordanowskim- gdzie odbywały się główne wielkoorkiestrowe obchody, zrobiło się niezwykle muzycznie. Najpierw dzięki tanecznym występom grupy Zumba Kids, wspomaganych przez rodziców, które za sprawą pani Beaty Rejek rozgrzewały i zachęcały wszystkich zebranych do wesołych pląsów. Następnie przy płonącym ognisku można było pośpiewać i pokołysać się w rytm utworów wyśpiewywanych przez Krzysztofa Gołębiewskiego.

Miłośnicy dobrego jedzenia i pluszaków również mogli znaleźć coś dla siebie. Grono pedagogiczne Zespołu Szkół w Walimiu sprzedawało przepyszne słodkości, dzięki czemu uzbierali kwotę 678,06 zł. Zespół Placówek Resocjalizacyjnych pomagał przy akcji ” Kup misia”. Wszyscy zziębnięci mieli możliwość rozgrzania się kiełbasą wprost z grilla oraz gorącą kawą i herbatą serwowaną przez właścicieli Karczmy Rycerskiej Zamek Grodno. Duży „zastrzyk” gotówki podczas tegorocznego finału wpłynął z aukcji, zasilając pulę kwotą 2.325,76 zł.

Punktualnie, jak co roku, o godzinie 20.00 przy sygnale OPS Walim, rozbłysło światełko do nieba, kończąc tym 23 finał WOŚP, ale równocześnie przypominając iż gramy do końca świata i jeden dzień dłużej.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Strażnicy miejscy również włączyli się do sprzątania miasta

Po co nam Unia?

6. Półmaraton Górski Jedlina–Zdrój za nami

Boguszów–Gorce też będzie miał swój budżet obywatelski

Juwenalia PWSZ 2019

O 13 emeryturę nie trzeba składać wniosku

Pomnik Rittera odrestaurowany

To było międzynarodowe sprzątanie