MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

21–latek odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu i zniszczenie mienia

Wiadomości: Wałbrzych/Nowe Siodło
Piątek, 7 lipca 2017, 9:01
Aktualizacja: 14:04
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu i zniszczenia mienia usłyszał 21–letni mieszkaniec Nowego Siodła. Mężczyzna, wykorzystując fakt pozostawienia w stacyjce kluczyków przez właściciela, zabrał auto i odjechał. Następnie doprowadził do kolizji, porzucając uszkodzone auto.

Dyżurny Komisariatu Policji I w Wałbrzychu został powiadomiony, że z parkingu jednego z zakładów przy ulicy Wrocławskiej ktoś zabrał Iveco Daili o wartości 70 tysięcy złotych. Z przekazanych informacji wynikało, że pojazd był otwarty, a kluczyk pozostawiony w stacyjce. Policjanci natychmiast podjęli czynności w celu zatrzymania sprawcy. Po krótkim czasie podejrzany trafił w ręce funkcjonariuszy. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Nowego Siodła. Mężczyzna podczas zatrzymania poinformował, że doprowadził do kolizji i porzucił uszkodzony pojazd. Zanim doszło do tego zdarzenia, wcześniej zniszczył wiatę przystankową powodując straty w wysokości blisko 1000 złotych, a następnie wybił szybę w samochodzie dostawczym, gdzie wartość zniszczonego mienia wyceniono na kwotę ponad 500 złotych. Pojazd został odzyskany i przekazany właścicielowi. 21-latek przyznał się do zaboru pojazdu, celem jego krótkotrwałego użycia oraz do zniszczenia mienia. Usłyszał trzy zarzuty. Wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu łączna kara 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Falstart Górnika

Z łupem na przystanek

Radni będą głosować w sprawie referendum

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~kl 7-07-2017 14:13
Ile takich głąbów w mieście jeszcze mamy?!
~Troll 7-07-2017 15:34
| ~kl -to nie z miasta, tylko z Nowego Siodła.;)
~Kat 7-07-2017 15:40
E tam . Ukradł pojazd , żeby go spieniężyć. Podczas ucieczki terroryzował okoliczną ludność nie dając jej przejść przez jezdnię . W końcu zniszczył dobro wspólnoty uniemożliwiając jej przebywanie pod zadaszeniem w okresie złej pogody. Wyrok - ucięcie rąk po pachy bez znieczulenia zardzewiałym brzeszczotem

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Blik" w modzie

Kuchciński nie zaszkodził

Wzmożone kontrole

Pobili 13–latka

Otwarte warsztaty