MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 5 czerwca
im. Walerii, Waltera

21–latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Został zatrzymany po pościgu

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 27 listopada 2018, 6:42
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Przedwczoraj po południu policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przeprowadzili pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 21–letni mężczyzna jadąc samochodem osobowym zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i na ul. Chrobrego w Wałbrzychu podjął ucieczkę.

Do zdarzenia doszło 25 listopada około godziny 13:45. Funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego zauważyli jadący przez centrum miasta samochód osobowy i podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej. Kiedy mundurowi zbliżyli się do samochodu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy kierujący przyspieszył i rozpoczął ucieczkę ul. Chrobrego w Wałbrzychu.

Mundurowi podjęli pościg za kierującym, który po kilkudziesięciu sekundach został zatrzymany przy skrzyżowaniu z ul. Kolejową. 21-letni mieszkaniec Wałbrzycha chciał uniknąć kontroli drogowej, gdyż obawiał się konsekwencji jazdy bez wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami. Ostatecznie jego pojazd został usunięty z drogi i trafił na parking strzeżony.

Sprawca odpowie teraz za niezatrzymanie samochodu i kontynuowanie jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu oraz za kierowanie nim bez uprawnień. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz kierowania pojazdami, a także wysoka grzywna.

Twoja reakcja na artykuł?

6
40%
Cieszy
3
20%
Hahaha
1
7%
Nudzi
2
13%
Smuci
2
13%
Złości
1
7%
Przeraża

Czytaj również

Efektywna kamera

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Sparingi Górnika

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Niemrawy 27-11-2018 10:27
Może przy okazji sprawdzić czy gliniarz który prowadził radiowóz miał uprawnienia do kierowania pojazdem uprzywilejowanym bo po ostatnich strajkach w policji wyszło na jaw że 80% gliniarzy nie ma takich uprawnień.
~Jolka 27-11-2018 13:05
Do;Niemrawy;a może sprawdzisz najpierw kwalifikacje polityków?Tam dopiero jest ;bagno;o pardon;kałuża.
~Roman 30-11-2018 17:17
Morda pedały jolka to napewno pies

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Referendum już w niedzielę

Uciekał przez Podgórze

Przedsiębiorczy 60–latek

Seans odwołany!

Zabiegają o przyjazd prezydenta