MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

21–latek dokonał kradzież z włamaniem do garażu

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 25 sierpnia 2018, 6:37
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze drugiego komisariatu Policji bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali 21–letniego mieszkańca Wałbrzycha, który kilka dni wcześniej dokonał kradzieży z włamaniem do jednego z garaży przy ul. Ceglanej.

Do kradzieży z włamaniem doszło, kiedy właściciel garażu przebywał na urlopie. Po powrocie do Wałbrzycha pokrzywdzony zauważył, że kłódka w drzwiach do pomieszczenia jest zerwana, a z jego wnętrza zginęły części samochodowe w postaci silników oraz skrzyń biegów o łącznej wartości 8 tysięcy złotych. Poinformowani o zdarzeniu funkcjonariusze Zespołu Wywiadowczego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu dzięki szybko przeprowadzonym działaniom operacyjnym ustalili, kto dokonał przestępstwa i zatrzymali 21-latka.

Mundurowi ustalili, że młody wałbrzyszanin dodatkowo dokonał zniszczenia trzech samochodów osobowych, poprzez porysowanie powłoki lakierniczej ostrym przedmiotem, zaparkowanych na terenie Wałbrzycha. Do dwóch zdarzeń doszło 25 maja przy ul. Niepodległości oraz do jednego 21 czerwca przy ul. Polnej. Straty właściciele oszacowali łącznie na około 8 tysięcy złotych.

Mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów i złożył wyjaśnienia. Za kradzież z włamaniem oraz zniszczenie mienia grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Według ogólnopolskiego portalu, Wałbrzych zmienił się najbardziej w kraju

Po co nam Unia?

Złodzieje usiłowali wykraść kabel energetyczny

44–latek zdemolował mieszkanie otrzymane od gminy

Wspólnie okradali markety

Bili go butelką i metalową rurką

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Dwóch mieszkańców Boguszowa–Gorc odpowie przed sądem za posiadanie amfetaminy i handel środkami psychotropowymi