MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

20–latek zaatakował kobietę

Wiadomości: Region
Wtorek, 16 grudnia 2014, 6:20
Autor: opr.red.
Fot. red.
Do zdarzenia doszło 12 grudnia 2014 r. około godz. 20.00 w Głuszycy. 20–latek wyciągnął siedzącą w samochodzie kobietę. W czasie przesłuchania wyjaśnił, że grał w agresywne gry komputerowe i chciał zobaczyć jak to wygląda w „realu”.

35-letnia mieszkanka Głuszycy wybrała się do marketu położonego na obrzeżach miasta. Po zrobieniu zakupów wsiadła do samochodu. W pewnym momencie do auta podszedł młody, zakapturzony mężczyzna. Sprawca otworzył drzwi auta i siłą zaczął wyciągać kobietę z pojazdu. Mężczyzna krzyczał, aby opuściła auto. 35- latka stawiała opór. Jednak sprawca był silniejszy. Kobieta zauważyła, że w drugim ręku trzyma nóż. Gdy sprawca zauważył idących w ich kierunku ludzi – uciekł.

35-latka o zdarzeniu poinformowała policję. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z Komisariatu Policji w Głuszycy. Po krótkiej penetracji terenu funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi podanemu przez pokrzywdzoną.
Zatrzymanym okazał się 20-letni mieszkaniec Głuszycy. Mężczyzna był pijany. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie złożył obszerne wyjaśnienia. Tłumaczył się, że grał w agresywne gry komputerowe i chciał zobaczyć jak to wygląda w „realu”.

Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju. Na wniosek policji, prokurator zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. Za popełnione przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Strefa w Boguszowie?

Radni będą głosować w sprawie referendum

Odsiedzi z nawiązką

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~feniks 16-12-2014 11:11
Zapewne grał w GTA.
~on 16-12-2014 12:46
GTA to bardzo zla gra jest dobrze ze jej z kolanka nie uderzyl i nie powiedzial YOU TOKINg TU MI:)
~librometlikomunista 16-12-2014 16:15
niech wejdzie na dach i skoczy w tej grze tez tak mozna:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Chronią przyrodę

Schował się w wersalce

Sporo zarzutów

Wykryli nieprawidłowości

Dyduch z numerem 1