MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

20–latek kradł głównie zabawki oraz artykuły przemysłowe i elektronarzędzia

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 9 grudnia 2018, 13:46
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Kradł głównie zabawki oraz artykuły przemysłowe i elektronarzędzia. 20–letni wałbrzyszanin został zatrzymany w minioną środę bezpośrednio po popełnieniu ostatniego z przestępstw na ul. Niepodległości w Wałbrzychu.

Policjanci Zespołu Wywiadowczego Wydziału Prewencji Komisariatu Policji II w Wałbrzychu podczas pełnienia służby zauważyli idącego ul. Niepodległości w Wałbrzychu podejrzewanego o kradzieże 20-latka i postanowili sprawdzić, czy nie posiada on przy sobie przedmiotów pochodzących z przestępstwa. Funkcjonariusze potwierdzili, że wałbrzyszanin zabawki w postaci markowych klocków dla dzieci oraz drona chwilę wcześniej ukradł z marketu znajdującego się przy tej samej ulicy. Straty w mieniu wyniosły ponad 500 złotych.

W trakcie dalszych czynności z zatrzymanym policjanci drugiego komisariatu udowodnili młodocianemu przestępcy kolejne kradzieże marketowe, podczas których z półek sklepowych znikały kolejne zabawki oraz kradzież w markecie budowlanym. Z tego ostatniego sklepu zniknęły artykuły przemysłowe oraz elektronarzędzia. Straty w kolejnych czterech przypadkach łącznie oszacowano na około 4,5 tysiąca złotych.

20-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Mieszkaniec naszego miasta stanie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwa może trafić za kraty więzienia na 5 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Blik" w modzie

Wzmożone kontrole

"Czujni" sąsiedzi

Próba samobójcza

Odzyskali motocykl

Dyduch z numerem 1

Pobili 13–latka

Butelka i flakonik...