MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

20 tysięcy kilometrów przez Amerykę

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 5 lipca 2012, 5:59
Aktualizacja: 6:33
Autor: opr.red.
Fot. UM Świdnica
W piątek, po raz ostatni przed wyjazdem, spotkała się ekipa „Busem Przez Świat”. Siedmiu studentów w trzy miesiące zamierza pokonać w sumie ponad 20 tys. km dookoła Ameryki Północnej.

Wyprawa „Legalo.pl America Trip 2012” prowadząca przez Kanadę, Stany Zjednoczone i Meksyk rusza już dzisiaj, patronuje jej prezydent Świdnicy. W ubiegły piątek w Świdnicy gościło pięciu z siedmiu uczestników wyprawy: Aleksandra Ślusarczyk z Kielc, świdniczanie Karol i Wojciech Lewandowscy, Wojciech Kocoń ze Starych Bogaczowic i Jakub Zyskowski z Bytowa.

Prawie dwa tygodnie temu specjalnym promem do Nowego Jorku wypłynął już bus. Dzisiaj samolotem i autostopem dotrze tam ekipa.

– To kolejny etap naszej wyprawy dookoła świata. Do tej pory naszym 23-letnim busem odwiedziliśmy już 28 państw. Przed nami kolejne przygody, spotkania, w planach jest również druga książka – mówi Karol Lewandowski,organizator wyprawy.Do najnowszej wyprawy ekipa przygotowywała się przez 9 miesięcy.

– To przedsięwzięcie wpisuje się w coś co jest bardzo ważne – młodzi ludzie pokazują, że marzenia nie mają granic i że nie tylko można sobie ambitne cele stawiać, ale można je również realizować. Cieszę się, że uczestnicy wypraw dzielą się doświadczeniami i przeżyciami ze swoimi rówieśnikami oraz zachęcają również ich do aktywności. Wiem, że świdnicka młodzież bardzo pozytywnie reaguje na te spotkania – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Piątka świdnickich studentów dwa lata temu kupili starego busa, odmalowali go i mimo braku funduszy pojechali w świat spełnić marzenia. Od tamtej pory odwiedzili już 28 państw . Projekt „Busem Przez Świat” zakłada objechanie starym „ogórkiem” całego globu. Więcej informacji o projekcie: www.busemprzezswiat.pl

Czytaj również

Chronią przyrodę

Zasmakuj pierogów

Rozkopana Garbarska

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~kiciarz 5-07-2012 12:02
Trzeba by było żeby władze miasta objeżdżały "ogórkiem" Wałbrzych raz w tygodniu.Mocnych i niezapomnianych wrażeń z pewnością by nie zabrakło!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Najszybsza babcia

Dalej nie pojadą?

Powstanie Warszawskie

Utrudnienia w ruchu

Radni będą głosować w sprawie referendum