MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

20 000 euro dla Zespołu Szkół nr 1 w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 16 sierpnia 2011, 13:20
Aktualizacja: 13:22
Autor: RED
Fot. użyczone
Pieniądze zostaną przeznaczone na udział młodzieży w programie Comenius, w ramach którego będzie realizowany projekt ,,Migracja w Europie – społeczeństwo, natura oraz wizja naszej przyszłości”, a uczniowie m.in. odwiedzą Danię, Francję i Niemcy.

Grant w wysokości 20 000 euro ZS nr 1 w Wałbrzychu otrzymał w ramach programu Comenius ,,Uczenie się na całe życie” na realizację zadań w latach 2011-2013. Współbeneficjantami unijnego projektu – jako partnerzy – są jeszcze Niemcy, Dania i Francja i to właśnie te kraje odwiedzą uczniowie, realizując zadania projektu ,,Migracja w Europie – społeczeństwo, natura oraz wizja naszej przyszłości”.

Celem programu Comenius jest m.in. rozwijanie wśród młodzieży i kadry nauczycielskiej wiedzy o różnorodności kultur i języków europejskich oraz zrozumienia jej wartości, ale także i pomaganie młodym ludziom w nabyciu podstawowych umiejętności i kompetencji życiowych niezbędnych dla rozwoju osobistego, przyszłego zatrudnienia i aktywnego obywatelstwa europejskiego oraz – co równie ważne – zachęcanie do nauki języków obcych (warto tu nadmienić, że językiem komunikacji projektu jest angielski).

– Uczestnictwo szkoły w tym międzynarodowym projekcie na pewno wzbogaca ofertę edukacyjną placówki, ale świadczy także o tym, że nasza szkoła dobrze działa w partnerstwie z innymi placówkami oświatowymi w Europie – komentuje Starosta Wałbrzyski Robert Ławski.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni będą głosować w sprawie referendum

Falstart Górnika

Dalej nie pojadą?

Wyłonili wykonawcę

Chronią przyrodę

Strefa w Boguszowie?

Dyduch z numerem 1

Kuchciński nie zaszkodził