MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

19–latek odpowie za kradzież kabla telekomunikacyjnego

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 8 maja 2016, 6:45
Autor: opr.red.
Fot. red.
Do 8 lat więzienia grozi 19–letniemu wałbrzyszaninowi, który ukradł ponad 50 m kabli telekomunikacyjnego, czym spowodował zakłócenie w działaniu sieci telekomunikacyjnej. Mężczyźnie udowodniono w sumie trzy takie kradzieże.

18 listopada 2015r. funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu przyjęli zgłoszenie o kradzieży ponad 50 m kabla telekomunikacyjnego wchodzącego w skład sieci telekomunikacyjnej, powodując przez to zakłócenie jej działania. Straty jakie spowodował złodziej oszacowano na kwotę prawie 4 500 zł.

Policjanci pracujący nad sprawą, na podstawie pracy operacyjnej ustali mężczyznę, który może stać za tą kradzieżą. W miniony czwartek 19-letni mieszkaniec Wałbrzycha został zatrzymany. W czasie przesłuchania przyznał się do zarzucanego czynu. Okazało się, że mężczyzna na swoim koncie ma więcej tego typu kradzieży. Przeprowadzone czynności i zebrany materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie 19-latkowi w sumie trzech kradzieży.

Zabór, zniszczenie lub uczynienie niezdatnym do użytku części sieci infrastruktury, niezbędnej do zaspokojenia potrzeby ludności, sieci telekomunikacyjnej oraz linii kolejowych, zagrożone jest kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Według ogólnopolskiego portalu, Wałbrzych zmienił się najbardziej w kraju

Wałbrzyscy policjanci poszukują dwóch mężczyzn, którzy usiłowali dokonać rozboju na 61–latce

Trzech nastolatków napadło na 17–latka

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~kuba 8-05-2016 9:05
I co, dostanie wyrok w "zawiasach". Bzdura, policzyć straty w materiale plus koszty naprawy plus szkody powstałe przez niesprawną infrastrukturę. Kazać mu to zapłacić a jak nie ma z czego to do obozu pracy. Jak tak to będzie egzekwowane, to się skończy takie złodziejstwo, logicznie rozumując na moją szkodę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Po co nam Unia?

Bili go butelką i metalową rurką

Zmiany cennika opłat w pociągach Kolei Dolnośląskich

Ukradł portfel znaleziony przez przypadkowego przechodnia

Dwóch pijanych kierujących jednym samochodem