MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

18–latkowi grozi nawet 25 lat pozbawienia wolności

Wiadomości: REGION, Świebodzice
Czwartek, 11 czerwca 2009, 9:07
Aktualizacja: 9:14
Autor: MAT
18–latek ze Świebodzic za sfałszowanie 100 złotych może posiedzieć w więzieniu nawet 25 lat. Chłopak w zaciszu swojego mieszkania wydrukował 10 banknotów o nominale 10 złotych.

Mało tego, pieniądze wprowadził do obiegu. – Policjanci, prowadząc czynności w sprawie wprowadzenia do obiegu fałszywych banknotów ustalili podejrzanego. Jest nim 18-letni mieszkaniec Świebodzic, który w mieszkaniu, na prywatnym sprzęcie komputerowym, korzystając ze skanera i drukarki wydrukował 10 banknotów 10 złotowych, które następnie wprowadził do obiegu – potwierdza Katarzyna Czepil, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Pomysłodawcą okazał się Paweł B.

9 czerwca w jednym ze sklepów, kiedy próbował zrobić zakupy, ekspedientka zorientowała się, że banknot jest fałszywy i zawiadomiła policję. - Chcąc być pewnym, że banknoty są dobrze podrobione, Paweł B. dał koledze pieniądze na bułkę stał pod sklepem, czekając na reakcję sprzedawczyni, gdy ta rozpoznała, że banknot jest fałszywy, powiedziała o tym kupującemu. Wówczas 18-latek natychmiast wszedł do sklepu i powiedział, że jest to kawał i zapłacił za towar prawdziwymi pieniędzmi – dodaje Katarzyna Czepil.

Przez ten czas chłopak próbował okraść kilkanaście sklepów na terenie Świebodzic. Pieniądze zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy policji. W tym samym dniu został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Zastosowano wobec niego dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju z jednoczesnym zakazem wydania paszportu. Teraz grozi mu nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Kumulacja przewinień

Miasto broni strażników

Przyjedzie Duda

IN–SANITY na Słowackiego

Nie wywiązali się z umów

Sprzedał sprzęt, którego nie miał

Duda w Wałbrzychu