MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

17–letni wałbrzyszanin odpowie przed sądem za kradzież rozbójniczą

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 8 marca 2018, 12:51
Aktualizacja: 12:54
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Najpierw ukradł 15–latkowi telefon komórkowy, a następnie dotkliwie go pobił. Dzięki działaniom operacyjnym funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu 17–letni sprawca przestępstwa dzień po zdarzeniu został zatrzymany.

Do kradzieży rozbójniczej doszło 4 marca około godziny 19:55 na ul. Fortecznej w Wałbrzychu. Idącego dzielnicą Podzamczę 15-letniego wałbrzyszanina zaczepił młodociany przestępca i zażądał od chłopaka wydania pieniędzy. Jako, że małoletni mieszkaniec naszego miasta miał przy sobie jedynie telefon komórkowy, agresywny napastnik wyrwał mu go z ręki, a gdy pokrzywdzony próbował go odzyskać, sprawca kilkakrotnie uderzył go pięścią w twarz, powodując liczne obrażenia. Napastnik następnie uciekł.

Zaalarmowani policjanci pierwszego komisariatu zaraz po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie, kto stoi za sprawą kradzieży rozbójniczej. Dzięki realizacji informacji własnych funkcjonariusze następnego dnia na ul. Chrobrego w Wałbrzychu zatrzymali 17-letniego napastnika. W toku działań operacyjnych mundurowi odzyskali skradzione mienie.

Podczas czynności procesowych 17-latek złożył obszerne wyjaśnienia, w których przyznał się do popełnionego czynu. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 10. Prokurator zastosował w stosunku do nastolatka środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.

Czytaj również

Kuchciński nie zaszkodził

Dyduch z numerem 1

Schował się w wersalce

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~whatthefuck 8-03-2018 15:37
pewnie hajsu na mefedron zabrakło
~Marcinek84 9-03-2018 10:20
Dopierdolic nygusowi! Palami po łbie i do roboty!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Falstart Górnika

Radni będą głosować w sprawie referendum

Areszt dla awanturnika

Referendum nie przeszło [Aktualizacja]

Pobili 13–latka