MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

17–latek z bogatą kryminalną kartoteką

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 12 lutego 2019, 11:13
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
17–letni wałbrzyszanin został został zatrzymany w połowie zeszłego tygodnia przez policjantów prewencji i odpowie za włamania do dwóch pojazdów i kradzież z nich akumulatorów.

W poprzednią środę po południu funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu ustalili, że na ul. 1 Maja może przebywać 17-letni sprawca kradzieży z włamaniami, do których doszło na początku lutego przy ul. Beethovena w Wałbrzychu. Wtedy to nieznany mężczyzna z dwóch pojazdów przeznaczonych do prac ziemnych ukradł cztery akumulatory oraz jedną gaśnicę o łącznej wartości blisko 2300 złotych. Funkcjonariusze po krótkim pościgu pieszym zatrzymali młodego wałbrzyszanina przy ul. św. Barbary w dzielnicy Sobięcin. Funkcjonariusze ostatecznie odzyskali także część skradzionego mienia.

Podczas dalszych czynności z zatrzymanym, policjanci Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu udowodnili 17-latkowi kradzież na początku lutego 21 sztuk aluminiowych słupków z ogrodzenia firmy mającej swoją siedzibę przy ul. Karkonoskiej w Wałbrzychu. W tym drugim przypadku straty wyniosły blisko 1700 złotych.

Nastolatek przyznał się do popełnienia wszystkich czynów i złożył wyjaśnienia. Za kradzież i kradzieże z włamaniami stanie teraz przed sądem. Za kratami więzienia może spędzić nawet 10 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

1
14%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
86%
Przeraża

Czytaj również

List otwarty nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 26

Był zazdrosny do tego stopnia, że wybił szyby w mieszkaniu byłej partnerki

Poszukiwania zaginionego 13–latka zakończone sukcesem

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~mm69 12-02-2019 11:24
Szkoda że nie ukradł np. teczki z książkami i zeszytami hehe i do szkoły qrwa marsz ale on woli inną naukę / nauka ulicy/ a później co z takiego gówniarza wyrośnie? szkoda młodego losu ale często to też wina rodziców.
~TP 13-02-2019 8:06
Ogarnie się i wstąpi do policji.Jeszcze tylko tatuaż i będzie sam raz materiał na dzielnicowego jak mój,32 lata a mądry jak wikipedia:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niewybuch i pożary traw – pracowite dni strażaków z Czarnego Boru

Wodny plac zabaw w Aqua Zdroju

Wkradł się do hostelu i ukradł gotówkę

Potrzebują 10 milionów złotych na remont ulicy 1 Maja i Zachodniej. Budowa obwodnicy Boguszowa–Gorc poważnie zagrożona

Przebywa obecnie w zakładzie karnym, 31–latka odpowie także za kradzież „na klamkę”