MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

17–latek ukradł własnemu ojcu ponad 11 tysięcy złotych

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 31 lipca 2018, 13:49
Aktualizacja: 14:12
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Najpierw ukradł klucz siostrze, aby nie wydało się, że to on dokonał kradzieży, a następnie dostał się do mieszkania i zabrał ojcu kasetkę z pieniędzmi, w której było ponad 11 tysięcy złotych. 17–letni wałbrzyszanin stanie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło 14 lipca w jednym z budynków w centrum Wałbrzycha. Kiedy ojciec zorientował się, że z usytuowanego na parterze mieszkania, zniknęła duża suma pieniędzy powiadomił policjantów drugiego komisariatu. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że przez okno do mieszkania włamał się ktoś obcy. Czynności operacyjne wałbrzyskich funkcjonariuszy wykazały, że to jednak 17-letni syn zaplanował kradzież pieniędzy.

Dzięki pracy operacyjnej policjanci Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu w miniona sobotę zatrzymali nastolatka. Młody wałbrzyszanin przyznał się do popełnionego czynu i oświadczył, że za część skradzionej gotówki kupił sobie m.in. motorower, e-papierosa oraz telefon komórkowy. Teraz młodociany przestępca za kratami więzienia może spędzić nawet 10 lat.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Fałszywy krewny

Strefa w Boguszowie?

Skuteczny pościg

Złapali nietrzeźwych

Chronią przyrodę

Falstart Górnika

Radni będą głosować w sprawie referendum

Zapobiegają agresji