MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

17–latek ukradł własnemu ojcu ponad 11 tysięcy złotych

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 31 lipca 2018, 13:49
Aktualizacja: 14:12
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Najpierw ukradł klucz siostrze, aby nie wydało się, że to on dokonał kradzieży, a następnie dostał się do mieszkania i zabrał ojcu kasetkę z pieniędzmi, w której było ponad 11 tysięcy złotych. 17–letni wałbrzyszanin stanie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło 14 lipca w jednym z budynków w centrum Wałbrzycha. Kiedy ojciec zorientował się, że z usytuowanego na parterze mieszkania, zniknęła duża suma pieniędzy powiadomił policjantów drugiego komisariatu. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że przez okno do mieszkania włamał się ktoś obcy. Czynności operacyjne wałbrzyskich funkcjonariuszy wykazały, że to jednak 17-letni syn zaplanował kradzież pieniędzy.

Dzięki pracy operacyjnej policjanci Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu w miniona sobotę zatrzymali nastolatka. Młody wałbrzyszanin przyznał się do popełnionego czynu i oświadczył, że za część skradzionej gotówki kupił sobie m.in. motorower, e-papierosa oraz telefon komórkowy. Teraz młodociany przestępca za kratami więzienia może spędzić nawet 10 lat.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dni Wałbrzycha rozpoczęte

24–latek odpowie za włamania do pomieszczeń piwnicznych

Po co nam Unia?

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Złodziej przewodów telekomunikacyjnych zatrzymany

Bili go butelką i metalową rurką

38–latek ukrył amfetaminę w zamrażalniku lodówki

Pomnik Rittera odrestaurowany