MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 5 czerwca
im. Walerii, Waltera

17–latek spowodował pożar

Wiadomości: Region
Środa, 10 kwietnia 2013, 11:25
Aktualizacja: 11:29
Autor: opr.red.
Fot. red.
17–latek spalił garaż i szopę przy ulicy Lipowej. Spłonął samochód marki BMW oraz skuter. Straty pokrzywdzona oszacowała na kwotę blisko 100 tysięcy złotych.

Przy ulicy Lipowej w Grzmiącej mieszka kilka rodzin. Garaż i szopa, które spłonęły to własność 62-letniej mieszkanki gminy. Kiedy pożar wybuchł kobieta natychmiast zgłosiła ten fakt na policję i zawiadomiła straż pożarną. Na szczęście nikomu nic poważnego się stało.

W garażu znajdował się samochód marki BMW oraz skuter, których wartość oszacowano na blisko 100 tysięcy złotych. Straż Pożarna podjęła działania mające na celu ochronę budynków mieszkalnych i ugasiła pożar niemalże w przeciągu dwóch godzin. Policjanci z Głuszycy w wyniku podjętych czynności bezpośrednio po zdarzeniu ustalili i zatrzymali 17-letniego mieszkańca Grzmiącej. Podczas przesłuchania mężczyzna wyjaśnił, że jego celem nie było umyślne podpalenie, a był to według niego nieszczęśliwy wypadek. Rzucił w kierunku szopy niedopałek papierosa. Za swój czyn odpowie przed sądem. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Więcej tytoniu nie sprzeda

Efektywna kamera

To nie pierwsza wpadka

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Sparingi Górnika

Bez uprawnień

Zabiegają o przyjazd prezydenta

Sklepowi złodzieje