MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

17–latek handlował środkami psychotropowymi i odurzającymi

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 5 czerwca 2019, 7:24
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu w poprzednim tygodniu zwrócili uwagę na młodego mężczyznę idącego jedną z ulic Wałbrzycha. Jego nietypowe zachowanie wskazywało, iż może posiadać przy sobie narkotyki, dlatego też policjanci wylegitymowali 17–latka. W trakcie czynności mundurowi ujawnili przy wałbrzyszaninie środki psychotropowe w postaci amfetaminy oraz środki odurzające w postaci marihuany.

Do zdarzenia doszło 30 maja tego roku po godzinie 19:00 przy ul. Wrocławskiej w dzielnicy Szczawienko. Policjanci znaleźli przy nastolatku poporcjowane woreczki ze środkami psychotropowymi. Badanie wykazało, że jest to amfetamina, z której można było wykonać ponad 70 porcji handlowych tego narkotyku. Młody wałbrzyszanin miał przy sobie także mniejsze ilości środków odurzających w postaci marihuany.

W trakcie czynności procesowych nastolatek przyznał się policjantom także do handlu narkotykami. Za popełnione przestępstwa wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
2
40%
Smuci
2
40%
Złości
0
0%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kontrolują kierowców

Kładka – duże wrażenie

Kuchciński nie zaszkodził

Prosto w dom

Toyota Półmaraton

W oczekiwaniu na start

Co ze stadionem?

Radni będą głosować w sprawie referendum