MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

15–lecie Górnika Gorce

Wiadomości: Boguszów-Gorce
Poniedziałek, 30 czerwca 2014, 13:31
Aktualizacja: 13:32
Autor: PAW
Fot. PAW
Byli piłkarze i działacze Górnika Gorce oraz sympatycy tego klubu spotkali się na stadionie w Gorcach, by uczcić 15–lecie funkcjonowania tego klubu na piłkarskiej mapie regionu wałbrzyskiego.

Górnik Gorce reaktywowano w 1999 roku. W tym okresie grało tu wielu piłkarzy, a klub przez kilka sezonów występował nawet na poziomie klasy okręgowej. Obecnie wyniki sportowe seniorów są nieco gorsze, bo w minionym sezonie Górnik spadł do B klasy, jednak z okazji 15-lecia nie było mowy o smutku, a wszyscy, zarówno piłkarze, działacze jak i kibice, z optymizmem patrzą w przyszłość.

Niezwykle ważną częścią uroczystości był mecz pomiędzy obecną drużyną Górnika Gorce a dawnymi piłkarzami, którzy bronili barw jeszcze Victorii Wałbrzych (owego czasu z dużym powodzeniem zespół ten występował na boiskach III ligi). Wynik meczu był mniej istotny (wygrał 2-1 Górnik), ale z satysfakcją po latach znów na boisku patrzyło się na umiejętności Adama Sidora, Mieczysława Daukszy, Dariusza Pawlaka, Jarosława Dudiaka, Jerzego Buczyńskiego, Zbigniewa Kożucha, Pawła Mazurka, Dariusza Szarki, Artura Mazurka, Dariusza Stasiaka, Romana Pełki, Dariusza Milczarka, Waldemara Rowińskiego. Nie zabrakło również innych byłych piłkarzy Victorii i działaczy oraz trenerów – Stanisława Urbaniaka, Józefa Drożdżyńskiego, Zdzisława Kamińskiego, Wiesława Koisa, Leszka Faryny czy Ryszarda Krawczyka.

Czytaj również

Dyduch z numerem 1

Dziś z Sosnowcem

Wyłonili wykonawcę

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~BK 1-07-2014 1:12
gratuluję spadku jak widać z brzuchaczami tylko 2:1 to nie był przypadek :D
~bbb 1-07-2014 20:27
Obys się nie zdziwił jeszcze?! W gadce to wszystcy jesteście dobrzy!!!!
~johan 4-07-2014 6:46
zapomnieliście o GRZEGORZU KRAWCU.....gral i trenowal........a Ojciec ADASIA ZYLKI?A ADAS TRACZ?JUZ NIE PAMIETACIE ??????
~Gwarek 5-07-2014 0:30
Waldek Rowiński to stary zagłębiak
~bbb 8-07-2014 20:35
KOLEGO NIE ZAPOMNIELISMY. GRZESIU JEST NIEOSIĄGALNY,DLATEGO GO NIE BYŁO. A PRZED MECZEM PREZES KP GÓRNIK WYMIENIŁ WSZYSTKICH TYCH KTÓRYCH NIE MOGLISMY JUZ ZAPROSIC NA TAKIE OBCHODY [ byli wspomniani Adaś Zyłka,Adaś Tracz,Przemek Grzybek,Stopa Sebastian i wielu niestety innych ] widac ze Ciebie kolego na tych obchodach nie było !!!
~kibic22 4-10-2014 11:17
O Jarku Grzesiaku też zapomnieliście

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Grad goli

Chronią przyrodę

Wałbrzyskie starcie

Dalej nie pojadą?

Porażka i zwycięstwo