MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 31 maja
im. Anieli, Petroneli

15–latka zadzwoniła z informacją, że w szkole znajduje się bomba

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 6 czerwca 2019, 11:57
Aktualizacja: Piątek, 7 czerwca 2019, 8:47
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Wczoraj rano pracownicy Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymali zgłoszenie, że w jednym z zespołów szkolno–przedszkolnych w przy ul. 1 maja znajduje się bomba. Przeprowadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz Komisariatu Policji II w Wałbrzychu natychmiastowe działania doprowadziły do ustalenia, że jest to zgłoszenie fałszywe i stoi z nim 15–letnia uczennica tej samej placówki oświatowej.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 9:00. Wałbrzyscy policjanci kryminalni wraz z funkcjonariuszami drugiego komisariatu bezpośrednio po uzyskanej z Centrum Powiadamiania Ratunkowego informacji dokładnie sprawdzili każdy zakamarek budynku i nie znaleźli ładunku wybuchowego. Ustalili jednak, kto dokonał fałszywego zgłoszenia. To 15-letnia wałbrzyszanka, która kilkadziesiąt minut później została zatrzymana. Podczas czynności procesowych nieletnia przyznała się do wykonania telefonu z informacją o podłożeniu bomby.

Teraz nastolatka za głupi żart i wywołanie niepotrzebnej interwencji służb ratowniczych oraz zakłócenie pracy placówki oświatowej, wiedząc że zagrożenie nie istnieje, odpowie przed sądem rodzinnym.

Przypominamy, że wg Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Twoja reakcja na artykuł?

2
20%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
40%
Złości
3
30%
Przeraża

Czytaj również

Żłobek już wkrótce

Kpią z przepisów

Castle Party odwołane

Komentarze (1) Dodaj komentarz

użytkownik facebook 6-06-2019 15:59
W sumie to podoba mi się ona niech napisze mam parę złotych dla niej💰💰💰

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

To nie pierwsza wpadka

Co słychać w Wałbrzychu?

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Przedsiębiorczy 60–latek

Miasto stawia na inwestycje