MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

15–latek włamywał się i okradał altanki

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 6:23
Aktualizacja: 7:27
Autor: opr.red.
Fot. red.
Co najmniej kilka kradzieży i włamań do altanek na terenie Wałbrzycha i Szczawna Zdroju ma na swoim koncie zatrzymany przez policję 15–letni mieszkaniec Wałbrzycha. Po ustaleniu przez funkcjonariuszy, kto jest sprawcą tych przestępstw, został on ujęty w swoim mieszkaniu.

Zatrzymany, to 15-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Do zatrzymania doszło w jego miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze wcześniej otrzymali zgłoszenie o włamaniu do altany ogrodowej na terenie Szczawna Zdroju, skąd sprawca ukradł narzędzia ogrodowe. Policjanci zajmujący się tą sprawą szybko ustalili i dotarli do sprawcy włamań.

Wyjaśniając okoliczności tej sprawy, okazało się, że to nie jedyne włamanie do altany na terenie powiatu wałbrzyskiego. Policjanci udowodnili na chwilę obecną zatrzymanemu, co najmniej dziesięć tego typu przestępstw. Jego łupem padały najczęściej narzędzia ogrodnicze i przedmioty metalowe, które sprzedawał w punktach skupu złomu na terenie miasta. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności przestępczej działalności podejrzanego. Sprawdzają m.in. czy nie ma na swoim koncie jeszcze innych podobnych włamań i kradzieży. Teraz o jego losie zadecyduje sąd rodzinny.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zmiany cennika opłat w pociągach Kolei Dolnośląskich

Podsumowanie majowego weekendu na drogach Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego

15–letni kierowca został zatrzymany przez policjantów w centrum Wałbrzycha

Po co nam Unia?

Sprawca usiłowania rozboju na 61–latce zatrzymany

Dwa rozboje i trzech zatrzymanych sprawców

Według ogólnopolskiego portalu, Wałbrzych zmienił się najbardziej w kraju

Bili go butelką i metalową rurką