MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

150 rekonstruktorów przyjedzie do Strugi

Wiadomości: REGION, Struga
Poniedziałek, 6 maja 2019, 13:33
Aktualizacja: 15:26
Autor: red
Fot. organizatorzy
Z okazji 212. rocznicy bitwy na Czerwonym Wzgórzu Gmina Stare Bogaczowice, Miasto Szczawno – Zdrój, Pałac Struga, Towarzystwo Miłośników Szczawna – Zdroju oraz Miasto Wałbrzych zapraszają na uroczyste obchody bitwy na Czerwonym Wzgórzu, które odbędą się w dniach 10–11 maja. Organizatorzy zaplanowali w tym czasie szereg atrakcji, a wśród nich: uroczysty apel pod pomnikiem Ułanów Legii Nadwiślańskiej, przemarsz regimentów ulicami Szczawna Zdroju i biwak historyczny "Bitwa pod Strugą".

Podczas biwaku historycznego rozegra się inscenizacja "Bitwy pod Strugą" na polach w sąsiedztwie pomnika Ułanów Legii Nadwiślańskiej, prezentacja XIX-wiecznego obozu wojskowego, pokaz życia obozowego oraz zwiedzanie obozu regimentów przy Pałacu w Strudze.

Biwak historyczny upamiętnia zwycięską bitwę ułanów Legii Polsko-Włoskiej z dnia 15 maja 1807 roku z wojskami pruskimi. Wezmą w nim udział profesjonalne Grupy Rekonstrukcji Historycznej epoki napoleońskiej na Dolnym Śląsku. Wydarzenie w zeszłym roku zgromadziło największą ilość rekonstruktorów w tej części Polski. W tym, organizatorzy zapowiadają znacznie większą liczbę regimentów (na dziś jest to ok. 150 osób). Będzie też rewelacyjna grupa z Nachodu (specjalny oddział kawalerii z końmi przeszkolonymi do działań pod ostrzałem artylerii). Swój udział potwierdził także Król Prus oraz Pani Walewska-certyfikowani odtwórcy postaci historycznych. W inscenizacji Bitwy pod Strugą wezmą udział regimenty z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec i Belgii.

11 maja będzie można także zwiedzać obóz rekonstruktorów, który będzie znajdował się na terenie Pałacu w Strudze. Po Inscenizacji, tj. w godz. 16:30-19:00 będzie on otwarty dla zwiedzających. Każdy regiment jest w pełni dostępny dla gości.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
14%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Nadal bez oświetlenia

Przygotowują wystawę

Zmarł symbol Wałbrzycha

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Moherowy Pisior 6-05-2019 15:44
Mam nadzieję, że pamiętacie, że właśnie rozpoczął się Ramadan i będziecie przestrzegać przykazań bożych.
~s 7-05-2019 16:52
z armat walcie na działki Podzamcza- tam nic już nie ma , wszystko zaj....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

72–latek zabił swoją konkubinę

Most już otwarty

Śmiertelny wypadek

Radny straci mandat?

Jaki jest stan gminy?