MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

15 lat PWSZ

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 17 czerwca 2014, 15:30
Aktualizacja: Środa, 18 czerwca 2014, 6:29
Autor: red.
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Auditorium Novum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbyła się uroczystość z okazji 15–lecia działania uczelni. Z tej okazji pracownicy placówki, osoby zasłużone, wnoszące wkład w jej rozwój i wyróżniający się studenci otrzymali nagrody.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia Sztandaru Uczelni i odśpiewania Hymnu Państwowego. Następnie JM prof. zw. dr hab. Elżbieta Lonc - Rektor PWSZ AS powitała licznie przybyłych gości i przedstawiła w skrócie piętnastoletnią historię uczelni, jej osiągnięcia, sukcesy i dalsze plany działania i rozwoju. O znaczeniu wałbrzyskiej uczelni mówił również ks. biskup Ignacy Dec - Biskup Świdnicki. Po krótkich przemówieniach przystąpiono do wręczania odznaczeń.

Z okazji 15-lecia uczelni przyznane zostały Odznaczenia Państwowe dla pracowników szczególnie zasłużonych na rzecz rozwoju placówki. Srebrny Krzyż Zasługi otrzymali: doc. dr Kazimierz Klementowski, będący w latach 2010-2013 dyrektorem Instytutu Turystyki i Rekreacji za zasługi w działalności na rzecz nauki i mgr Jan Zwierko - od 1999 roku kanclerz PWSZ AS w Wałbrzychu za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu, natomiast Brązowy Krzyż Zasługi otrzymała dr Sylwia Bielawska - od 2008 roku dyrektor Biblioteki i Wydawnictwa Uczelnianego, za zasługi w działalności na rzecz nauki. Odznaczenia Państwowe wręczała Ewa Mańkowska - Wicewojewoda Dolnośląski.

Nagrodzone zostały także osoby, które wniosły wkład w rozwój uczelni. Wśród nich znaleźli się: dr Maria Misiewicz - ekspert boloński, mgr Adam Roczek - prezes Europejskiej Federacji Sportu Studenckiego, dr Roman Szełemej - Prezydent Wałbrzycha i ks. prałat Bogusław Wermiński - proboszcz parafii rzymsko-katolickiej pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu.

Uhonorowani zostali również Członkowie Konwentu od 1999/2000 roku: mgr Jerzy Gajos, mgr inż. Henryk Gołębiewski i dr Jerzy Tutaj. Podczas uroczystości nagrodzono też pracowników uczelni. Nagrody przyznawane były za osiągnięcia dydaktyczne i organizacyjne. Nie zapomniano także o pracownikach administracji i obsługi uczelni, którzy również zostali wyróżnieni, a także o studentach, którzy otrzymali nagrody za najwyższą średnią w roku akademickim 2013/2014, lub wykazali się aktywną działalnością organizacyjną.

W części artystycznej wystąpił Chór Uczelniany DAISY pod dyrekcją Bogusławy Bendarczyk z ZSM im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu, przy akompaniamencie Jerzego Owczarza, również z wałbrzyskiego ZSM.

Czytaj również

Co ze stadionem?

Festiwal Tajemnic

Pieniądze dla działkowców

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~absolwent 17-06-2014 17:26
15 lat wypuszczania na rynek pracy potencjalnych bezrobotnych - faktycznie jest się czym chwalić

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szybka reakcja

Aktywne wakacje

Uroczyste obchody

Radni będą głosować w sprawie referendum

Kuchciński nie zaszkodził