MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 6 czerwca
im. Danuty, Dominiki

15 czerwca – Inauguracja Sezonu Filmowego w Sokołowsku

Wiadomości: REGION, Sokołowsko
Wtorek, 11 czerwca 2019, 8:29
Aktualizacja: 9:22
Autor: red
Fot. red
Kinoteatr Zdrowie w Sokołowsku może poszczycić się niesamowitą historią, która jest nierozerwalnie spleciona z biografią jednego z najważniejszych reżyserów w historii kina – Krzysztofa Kieślowskiego.

Ważne jest to, aby nie zaprzepaścić tego potencjału i na nowo ożywić to miejsce wspomnień i kinowych marzeń. Tak jak w przeszłości Zdrowie było źródłem filmowej edukacji i inspiracji dla wielu pokoleń, tak i teraz powinno służyć mieszkańcom Sokołowska i wszystkim przyjezdnym, każdemu zainteresowanemu bez wyjątków.
- Taki jest nasz cel – zaproponować w repertuarze kino, które skłaniałoby do ważnych, ciekawych refleksji o minionym i współczesnym świecie, ale też dostarczało równocześnie – a może przede wszystkim – radości z samego aktu oglądania, ciepła i w wielu przypadkach humoru. I co najważniejsze – zachęcałoby publiczność do tego, aby stale do Zdrowia powracać i wyczekiwać kolejnych projekcji, niczym recept na szczęście i zadowolenie - mówi Diana Dąbrowska, Programerka Kinoteatru Zdrowie.

Dlatego też już 15 czerwca zapraszamy Was na inaugurację sezonu filmowego w Sokołowsku, połączoną z reaktywacją Kinoteatru Zdrowie. Rdzeniem tego dnia będzie pokaz, na początek filmu „Maudie" w reżyserii Aisling Walsh, będącego opowieścią o jednej z najważniejszych kanadyjskich malarek – Maud Lewis. Dla znających Sokołowsko taki wybór wyda się oczywisty, wszak to między innymi za sprawą równie imponującej artystki, Bożenny Biskupskiej, nasza miejscowość może poszczycić się tak bogatym życiem kulturalnym. Zapraszamy Was również na spotkanie z Bożenną, w czasie którego opowie o swoich pracach, natomiast bezpośrednio po projekcji zachęcamy do pozostania w Zdrowiu na małym afterparty.

W programie wydarzenia:
15.00 – Specjalne spotkanie z Bożenną Biskupską połączone z oprowadzaniem (Sanatorium, Sala Multimedialna)
18.00 – Otwarcie Kinoteatru „Zdrowie" w Sokołowsku: przywitanie gości przez kuratorkę programu kinowego, Diana Dąbrowska
18.20 – Krótka niespodzianka filmowa dla widzów
18.30 – Pokaz filmu „Maudie" w reżyserii Aisling Walsh
20.30 – Afterparty dla gości (Kinoteatr „Zdrowie")

Wyczekujcie kolejnych projekcji w sobotnie wieczory, aż do końca września!

Widzimy się w Sokołowsku!

Rezerwacja: kinozdrowie@sokolowsko.org

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Biblioteka otwarta i z grantem

Sparingi Górnika

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Noc Muzeów online

Opowie o pasji

Co dalej z browarem?

Tablety dla uczniów

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje