MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

13–latek z bogatą kartoteką

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 13 października 2011, 13:37
Aktualizacja: 13:37
Autor: red
Fot. red
Policjanci z „dwójki” zatrzymali 13–letniego mieszkańca Wałbrzycha. Oprócz kradzieży torebki ma on na swoim koncie 21 innych czynów karalnych. O jego dalszych losach zadecyduje sąd rodzinny.

Funkcjonariusze z Komisariatu II Policji w Wałbrzychu zatrzymali 13-letniego chłopca. Nieletni podejrzewany był o wyrwanie i kradzież torebki.

5 października przy ul. 11-Listopada do 72-letniej mieszkanki Wałbrzycha podbiegła grupa chłopców. Jeden z nich wyrwał jej torebkę i uciekł. W torebce były pieniądze w kwocie 140 zł, dokumenty oraz telefon komórkowy.

Na podstawie zeznań pokrzywdzonej, policjanci wytypowali sprawcę tej kradzieży. Okazał się nim 13-letni mieszkaniec Wałbrzycha. W czasie przesłuchania, przeprowadzonego w obecności matki, nieletni przyznał się do popełnienia kradzieży. Opowiedział również policjantom szczegółowo o swojej przestępczej „działalności”. W sumie, oprócz kradzieży torebki, od maja do października tego roku, dokonał 21 innych czynów karalnych. Były to włamania i kradzieże do altan, piwnic i przydomowych komórek. Kradł przede wszystkim różnego typu narzędzia, które później sprzedawał.

O dalszych losach nieletniego zadecyduje Sąd Rodzinny w Wałbrzychu.

Czytaj również

Koalicja zmobilizowana

Prezydent podsumował

Kolejny napad

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 13-10-2011 14:16
szkoda ze chłopak juz na starcie marnuje sobie zycie
~14.10. 14-10-2011 9:06
zaraz na jego miejsce wskoczy kolejny

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wzniecił pożar, okradł urząd...

Zrezygnujcie z plastiku!

Nobel dla Tokarczuk!

Wałbrzych z Kurdami

Zaskakujący finał