MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

12 wypadków i 6 kolizji w okolicach przejść dla pieszych

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 19 listopada 2015, 6:45
Aktualizacja: 7:20
Autor: opr.red.
Fot. red.
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 17 listopada na skrzyżowaniu ul. Wieniawskiego i Al. Podwale.

W wyniku potrącenia przez samochód osobowy, obrażeń doznały dwie kobiety, które przechodziły na oznakowanym przejściu dla pieszych. Pokrzywdzone zostały przewiezione do wałbrzyskiego szpitala. Stan jednej z nich lekarze oceniają jako ciężki. Kierująca samochodem była trzeźwa.

17 listopada około godz. 8.00 na skrzyżowaniu ul. Wieniawskiego i Al. Podwale doszło do potrącenia dwóch kobiet. Jak wstępnie ustalili policjanci kierująca samochodem marki Hyundai, 33-letnia kobieta przed oznakowanym przejściem dla pieszych ominęła samochód, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i potrąciła przechodzące przez jezdnię dwie kobiety w wieku 52 i 58-lat.

W wyniku tego zdarzenia obie kobiety zostały przewiezione do szpitala. 52-latka odniosła obrażenia w postaci złamania nogi. Stan drugiej z pokrzywdzonych lekarze ocenili jako ciężki. Z licznymi obrażeniami wewnętrznymi została poddana operacji. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Z policyjnych statystyk wynika, że w tym roku na terenie powiatu wałbrzyskiego doszło do 18 zdarzeń drogowych ( 12 wypadków i 6 kolizji) w okolicach przejść dla pieszych. W wyniku tych zdarzeń 14 osób zostało rannych.

źródło: walbrzych.policja.gov.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Diagnosta Roku

Koalicja zmobilizowana

Nobel dla Tokarczuk!

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~klon 19-11-2015 10:22
Trzeźwi,trzeźwi............i co z tego.A czy jakiś policjant może zadać sobie odrobinkę trudu i sprawdzić telefon komórkowy kierowcy o której była prowadzona ostatnia rozmowa,bądź pisany esik???Bo to jest największy powód wypadków.
~Jędrek 19-11-2015 12:54
^ do klon ^ to byłą by już ingerencja w sprawy typowo prywatne nie wchodząca w zakres obowiązków kontrolującego Policjanta. A rozmowy prze telefon w szczególności prowadzą AKWIZYTORZY jedzie taki jedną ręka na kierownicy w druga zajęta trzymaniem telefonu i w momencie zbliżania się do przejścia czy jakiegoś zagrożenia .Taki potencjalny sprawca kolizji nie wie co ma robić podnosić spadający telefon , hamować przed przeszkodą , czy walić w przechodnia lub w np. zaspę śniegu. Tym ludziom trzeba wbić do ich malutkich główek aby firmy ich zatrudniające zainstalowały im zestawy głośnomówiące. Nie nawalam tylko na Akwizytorów bo kierowcy MZK tez rozmawiają podczas jazdy, taksówkarze, busiarze itp. itd. A blondynki w szczególności .
~klon 19-11-2015 18:04
Jędrek,o ile dobrze rozumie prawo to rozmowy przez tel.są zabronione???Prawda?Więc wytłumacz,w jaki sposób policja może udowodnić że kierowca pisał lub rozmawiał jeżeli nie zerknie do środka fona???I jeszcze jedno,nie pisałem o czytaniu esków,tylko o sprawdzeniu godziny połączenia.Przykład---jedziesz samochodem,zatrzymują Cię do kontroli,prawko,dowód,balonik,ubezp....i otworzyć bagażnik.....a co pan ma w tej torbie lub paczce,mają do tego prawo czy nie?
~Elżbieta Braiter 20-11-2015 10:06
na tym skrzyżowaniu powinny być światła!
~sti 20-11-2015 13:49
czyli ogólnopolska akcja naszych dzielnych policmajstrów w nabijaniu statystyki nic nie dała? Może zamiast urządzać polowania w swych nie oznakowanych cud-rakietach zajmiecie się prewencją.Na całym świecie wiadomo że widok Policjanta to najlepszy sposób na myślenie kierowców.
~Olek 20-11-2015 18:40
Zgadzam się z Elżbietą, na tym przejściu dla pieszych powinna być sygnalizacja świetlna z przyciskiem na żądanie.
~instruktor_szkoły_jazdy 20-11-2015 20:56
Nie ominęła, tylko wykonała manewr wyprzedzania na przejściu dla pieszych. I za to straci prawo jazdy. Albo już straciła.
~Bart 21-11-2015 0:35
Do "klon". Rozmowy przez telefon nie są zabronione. Zabronione jest rozmawianie prze telefon trzymając go w ręce. Rozmawianie przez telefon poprzez słuchawki, bluetooth'a czy zestaw głośnomówiący jest jak najbardziej dozwolone. Tak więc sprawdzenie telefonu i tak by nic nie dało bez udowodnienia, że nie używało się w/w. Mnóstwo ludzi jadąc autem jest jednocześnie w pracy i po prostu MUSI odbierać telefon. Wystarczy to robić z głową.
~ziobro 21-11-2015 17:39
co ztego ze te stare baby mialy racje i zabierze sie prawo jazdy kierwocy,jak one teraz zdychaja w szpitalu i niewiadomo jak sie beda meczyc do konca zycia, a wystarczylo popatrzec ze jedzie rozpedzony samochod i teraz spokojnie zyc. To nauka ze nie zawsze trzeba jak krowa przed siebie isc, moze wyedukowac pieszych ze auto niezatrzymuje sie w miejscu na jednym metrze. Wina oczywiscie kierowcy-tylko czy to pomoze pieszym???
~No !!! 22-11-2015 15:13
No , patrząc na kawalek fot. tego autka, w innym serwisie,kojarzę ,że podobne auto z podobnie prowadzącą lampucerą ,o mało mnie nie rozjechało w tym samym miejscu, w podobnych okolicznościach,kilka dni wczesniej... Mnie się cudem udało...i jeszcze jednej osobie.Kilka słów do kierującej : jeżeli szanowna jesteś tą lampucerą, która miała zamiar mnie sprzątnąć, to ... obyś z długow za ten wypadek do końca życia nie wylazła !!!
~Uwaga !!! 22-11-2015 15:16
być może panie w takim autku działają na zlecenie Zakladu Utylizacji Słabych ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pobiegli tytani

Centrum Uśmiechu

Siatkarki Chełmca Wałbrzych przygotowują się do nowego sezonu!

Zmiana organizacji

Apel bezpartyjnego kandydata