MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

11 lipca Tour de Pologne w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 5 lipca 2012, 6:25
Aktualizacja: 11:16
Autor: Karolina Kurban
Fot. Karolina Kurban
Start do II etapu Tour de Pologne rozpocznie się 11 lipca o godz. 12.15 w wałbrzyskim rynku. To zarówno duża promocja miasta, jak i wysokie koszty organizacji tak prestiżowego przedsięwzięcia.

- Cieszę się, że w naszym mieście po sześciu latach nieobecności znów zawitało Tour de Pologne, tym bardziej w Śródmieściu, które rewitalizujemy. Tak ważne wydarzenie wypromuje Wałbrzych. – zachęcał mieszkańców do włączenia się do imprezy prezydent Roman Szełemej.

Wyścig to nie tylko rozrywka, ale również zapewnienie bezpieczeństwa, kierowanie procesami logistycznymi, w taki sposób, aby każdy z zawodników czuł się niczym niezagrożony.

- Dlatego też apelujemy do mieszkańców o uzbrojenie się w cierpliwość podczas trwania wyścigu. Uniemożliwi on przejazd na głównych skrzyżowaniach. W okresie od rozpoczęcia budowy miasteczka zawodów na wałbrzyskim rynku obowiązywać będzie zakaz ruchu. Petenci ZUS-u pomiędzy godz. 9.45 a 11.30 będą przyjmowani tylko i wyłącznie za okazaniem wezwania. Ponadto komunikacja miejska może być opóźniona w godzinach od 12.00 do 13.00. – mówił zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Wałbrzyskiej Policji Ireneusz Sznel.

Promocja miasta jest ważnym czynnikiem przemawiającym za organizacją takiego wydarzenia, jednak pochłonie ona 120 tysięcy złotych.

- Sama organizacja Tour de Pologne to 120 tysięcy złotych, jednak miasto dzięki światowej rangi imprezie zostanie wypromowane, pokazane z tej lepszej strony. Nie uważam, żeby te pieniądze były wydane niepotrzebnie. Przemawiają za tym również nazwiska kolarzy, którzy biorą udział w wyścigu: Thor Hushovd czy Tom Boonen. Zapraszamy do brania udziału w imprezie, to szansa na zdobycie autografu czy zrobienie pamiątkowego zdjęcia, a także pokazanie, że Wałbrzych potrafi się dobrze bawić. -mówił Arkadiusz Grudzień z Biura Promocji Miasta.

Czytaj również

Ostatnia projekcja

Nietypowy pożar

Użądliła ją pszczoła

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~ 5-07-2012 7:01
w Wałbrzychu istnieje komunikacja miejska ? To co jeżdzi / a wręcz nie jeżdzi /....to nie jest żadnym transportem , w żadnych strukturach...Nie jest nowością, że autobus się spóżni...bo po prostu mimo podania na rozkładzie jazdy rozwieszonego w miejscu publicznym, wręcz nie przyjeżdża. To co zrobiono w tzw. okresie letnim kiedy jedna linia D obsługuje 2 największe dzielnice miasta...to działanie na szkodę pasażerów..mieszkańców i gości, którzy przypadkiem zawitali w te strony. Dla mnie kolarze niech przyjeżdżają przynajmniej rozleklamują Wałbrzych w Polsce i nie tylko. Pozdrawiam
~kl 5-07-2012 8:26
Najważniejsze, że do Jedliny 5 będzie jeździć , tam pracuje tyle Wałbrzyszan, że zawsze będzie pełna. To jest jakaś kpina, wałbrzyszanie w Świdnicy pracują i pomyślcie Radni o takim połączeniu anie jakiś połączeniach z wiochami pod Wałbrzychem.
~Rebel Yell 5-07-2012 8:33
Co maja myslec przeciez to sa POlaczenia.
~kapero 5-07-2012 9:00
Kto ustalał rozkład jazdy na Gaj i z Gaju. Ani dojechać do roboty ani z roboty...
~jp 5-07-2012 10:12
bzdura jakis tam tour de pologne dali by te pieniadze dla gornika w-ch
~mario 5-07-2012 11:17
Jakiś czas temu na fali entuzjazmu, że Tour de Pologne zawitał do Wałbrzycha odwiedziłem stronę TdP i tam w aktualnościach z (chyba) listopada 2011r. była informacja, że start etapu odbędzie się z..........nowo wybudowanego Aqua Zdroju. A tu taki klops i opóźnienie.
~do kl 5-07-2012 13:47
A co Świdnica to nie wiocha pod Wałbrzychem hahaha
~jedrek 5-07-2012 16:16
A moze tak .......- podaliby do wiadomosci jakimi ulicami pojada kolarze, lub do tego artykulu , w ktorym tak dr. Roman promuje Walbrzych zamiesciliby jakas mapke , wtedy wiadomo gdzie sie nie wybierac i w jakim czasie. Jak zwykle wszystkie imprezy organizowane w Walbrzychu nie maja odpoiwedniej informacji dla mieszkancow - co robi Dzial Promocji w Ratuszu za co biora kase.
~xxx 5-07-2012 16:51
Świdnica jest ładnym miastem. Wiocha to jesteś my jak na razie.Dajcie sobie spoko tym nawzajem obrażaniem.
~benkmen 5-07-2012 17:18
Proszę uprzejmie okolicznych meneli o niezajmowanie miejsc przy krzaczkach, które będą na czas promocji Tour de Pologne pełnić funkcje rewelacyjnych i edukacyjnych, a także i koedukacyjnych plenerowych ekokibli dla przyjezdnych.
~ 5-07-2012 17:24
To wstyd dla Polaków, że w takim obskurnym patologicznym mieście będzie część wyścigu. Co ci obcokrajowcy sobie pomyślą o nas pomyślą?
~dr Wycior 5-07-2012 18:09
Jak Swidniczka zacznie dokładać do linii, to wtedy reaktywacja linii 31 będzie miała sens. A na razie wieś niech pozostanie wsią. Do Strugi też Aśka nie jeździ i nikt nie rwie włosów ze łba.
~Juzu 5-07-2012 18:26
120 tys. za sam start! Chyba ich wszystkich porąbało! To dwa albo trzy razy więcej niż otrzymują (na cały rok!!!) dwa niezłe kluby kolarskie Wałbrzycha! A pewno wydatków będzie i więcej. Pan Grudzień z BPM powiedział: "dzięki światowej rangi imprezie..." Niezłe. Wymienił też nazwiska dwóch kolarzy. No pewnie, wszyscy ich w mieście znają. A cały ten start, to jest nabijanie panu Langowi kasy! Na Wałbrzychu zawsze można polegać...
~ 5-07-2012 19:31
żaden z tych komentarzy niebył pisany przez nirmalnego człowieka inteligecje każdego mozna zmierzyc słowami jego (tekstem) żenada ludzie
Maku 5-07-2012 19:57
To bardzo dobrze, że taka impreza zawita do Naszego miasta. Pragnę jednak zauważyć, że miasto (w tym przypadku Wałbrzych) nie jest nawet współorganizatorem imprezy. Organizatorem (oraz "współ") jest kto inny i to na Nim (Nich) ciąży obowiązek zabezpieczenia imprezy, zorganizowanie logistyki, wytyczenie tras przy współpracy z odpowiednimi służbami. Oraz ich opłacenie. Jeśli "miasto" robi to na podstawie porozumienia odpowiednie kwoty winy być przekazane na ten cel przez organizatora. Były? Chyba raczej nie. Czy zatem owe 120 tysięcy złotych nie są wypłacone zbyt "lekkomyślnie"? Jeśli organizator imprezy nie jest w stanie (he, he) pokryć kosztów imprezy, na którą z pewnością znaleźli się sponsorzy rodzą się kolejne pytania. Chociażby czy są odpowiednie zezwolenia od wszystkich instytucji?
~fd 6-07-2012 7:29
Arusiu Grudniu byłem w tamtym roku w Bukowinie Tatrzańskiej, przez dwa dni jeździł tam TdP no jakoś autografu i zdjęć nie zrobiłem sobie z kolarzami, wszyscy oddzieleni od ludu skutecznie a i sami mają gdzieś witanie się z gawiedzią po 180 czy 200 km. Szkoda kasy na ten wyścig w Wałbrzychu tej bidy nic nie zmieni, no chyba zmiana Prezydenta.
~locs 6-07-2012 12:25
czego by nie zrobili i tak bedą narzekać, a lepiej wydać 100 tys. na promocje miasta i wyscig kolarski niż na jakieś beznadziejne referendum które to dopiero przynosi wstyd;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mieszkania są – chętnych wciąż brakuje

Dla Powstańców

Budują na Staszica

Wyremontują Sobięcin

Po pomoc prawną