MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

11. Festiwal Reżyserii Filmowej rozpoczęty

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 2 czerwca 2018, 11:50
Aktualizacja: Niedziela, 3 czerwca 2018, 8:12
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Klubie Montownia na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyła się uroczysta Gala, rozpoczynająca 11. Festiwal Reżyserii Filmowej.

Galę prowadzili: Anna Dereszowska i Artur Żmijewski. Podczas uroczystości reżyser Jan Jakub Kolski odebrał Kryształowego Dzika, nagrodę przyznawaną za wybitne osiągnięcia w reżyserii filmowej. Gala była okazją do spotkania przybyłych na Festiwal gości z publicznością i do odbycia ciekawych, kuluarowych rozmów. W ramach Gali odbył się też recital "Instrukcja obsługi kobiety" w którym wystąpiła Anna Dereszowska.

- Biletów już nie ma. Na Galę kończącą są pojedyncze zaproszenia, natomiast na pozostałe wydarzenia niestety już od kilku dni nie ma wejściówek. Ale proszę próbować. Czasem ktoś weźmie wejściówkę a może nie przyjść. Proszę próbować, zawsze kilka wolnych miejsc się znajdzie. Na Gali zakończenia Małgorzatę Kożuchowską zastąpi Sonia Bohosiewicz. Dzisiaj mamy Galę rozpoczęcia, którą prowadzą Artur Żmijewski z Anią Dereszowską, a Galę zakończenia poprowadzi para znakomitych aktorów, czyli Sonia Bohosiewicz i Robert Gonera. Wręczymy wtedy nagrodę za twórczą współpracę aktora z reżyserem. Ta nagroda trafi do Agaty Kuleszy - wybitnej aktorki. Wałbrzych jest na dzień dzisiejszy stolicą reżyserii filmowej. Jest to święto reżyserów filmowych. Porównując pierwszą edycję Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy to jest to kolosalny skok - powiedział Stanisław Dzierniejko - organizator Festiwalu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Gmina Mieroszów ponownie w projekcie "Umiem Pływać"

Wiosna popiera nauczycieli

Uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych

Szczawno–Zdrój walczy o odzyskanie szczytu Chełmca

Piotr Rachwalski staje na czele Aqua Zdroju

Poszukiwania zaginionego 13–latka zakończone sukcesem

Ustalą wysokość bonifikaty przy przekształceniu użytkowania wieczystego

Kradzieże marketowe stały się dla nich sposobem na życie