MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

11. Festiwal Reżyserii Filmowej rozpoczęty

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 2 czerwca 2018, 11:50
Aktualizacja: Niedziela, 3 czerwca 2018, 8:12
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Klubie Montownia na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyła się uroczysta Gala, rozpoczynająca 11. Festiwal Reżyserii Filmowej.

Galę prowadzili: Anna Dereszowska i Artur Żmijewski. Podczas uroczystości reżyser Jan Jakub Kolski odebrał Kryształowego Dzika, nagrodę przyznawaną za wybitne osiągnięcia w reżyserii filmowej. Gala była okazją do spotkania przybyłych na Festiwal gości z publicznością i do odbycia ciekawych, kuluarowych rozmów. W ramach Gali odbył się też recital "Instrukcja obsługi kobiety" w którym wystąpiła Anna Dereszowska.

- Biletów już nie ma. Na Galę kończącą są pojedyncze zaproszenia, natomiast na pozostałe wydarzenia niestety już od kilku dni nie ma wejściówek. Ale proszę próbować. Czasem ktoś weźmie wejściówkę a może nie przyjść. Proszę próbować, zawsze kilka wolnych miejsc się znajdzie. Na Gali zakończenia Małgorzatę Kożuchowską zastąpi Sonia Bohosiewicz. Dzisiaj mamy Galę rozpoczęcia, którą prowadzą Artur Żmijewski z Anią Dereszowską, a Galę zakończenia poprowadzi para znakomitych aktorów, czyli Sonia Bohosiewicz i Robert Gonera. Wręczymy wtedy nagrodę za twórczą współpracę aktora z reżyserem. Ta nagroda trafi do Agaty Kuleszy - wybitnej aktorki. Wałbrzych jest na dzień dzisiejszy stolicą reżyserii filmowej. Jest to święto reżyserów filmowych. Porównując pierwszą edycję Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy to jest to kolosalny skok - powiedział Stanisław Dzierniejko - organizator Festiwalu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kładka – duże wrażenie

Użądliła ją pszczoła

Znamy wszystkich kandydatów PiS–u

Ostatnie miejsca

Wakacje w mieście

Pielgrzymi wyruszyli

Pomoc dla Hortensji

Kasa na koszykówkę