MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

100 dni Wojewody

Wiadomości: REGION
Czwartek, 17 marca 2016, 7:31
Autor: red
Fot. DUW
Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej, prezentując podsumowanie swoich dotychczasowych działań i podjętych inicjatyw.

W ciągu pierwszych stu dni pracy Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak skupił się na podniesieniu jakości funkcjonowania Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu. Usprawnienia dotyczyły obszarów, które są bezpośrednio związane z obsługą mieszkańców Dolnego Śląska oraz Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Wojewoda przedstawił projekt zmiany statutu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, który został przesłany do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zaproponowany w nim został nowy podział wydziałów i biur funkcjonujących w urzędzie. Liczba zmniejsza się z 12 do 10. Jeśli projekt statutu zostanie zaakceptowany m.in. liczba wyższych stanowisk w Urzędzie Wojewódzkim zmniejszy się z 25 do 18.
Wojewoda Dolnośląski omówił także zmiany w funkcjonowaniu poszczególnych wydziałów oraz przegląd procedur związanych z zarządzaniem kryzysowym, jak wprowadzenie jasnych zasad w procedurach konkursowych przeprowadzonych przez DUW.

W czasie 100 dni pracy Wojewody Dolnośląskiego udało się też zorganizować m.in. konferencję dotyczącą „Przywrócenia Żeglowności na Odrzańskiej Drodze Wodnej”. Odbyły się też konsultacje i szkolenia związane z wdrożeniem programu „Rodzina 500 plus”. Wojewoda był jednym z organizatorów międzynarodowego spotkania Ministrów Infrastruktury Polski i Czech w Kamiennej Górze. Z inicjatywy Pawła Hreniaka we Wrocławiu odbyła się też pierwsza debata na temat zmian w polskiej oświacie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Znamy wszystkich kandydatów PiS–u

Będzie referendum?

Poseł interweniuje

Co ze stadionem?

Falstart Górnika

Siemoniak z jedynką

Premier w Wałbrzychu

Kładka – duże wrażenie