MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

10 strzałów dla Mateusza

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 26 marca 2018, 8:14
Aktualizacja: 10:31
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj na strzelnicy przy ulicy Żelaznej w Wałbrzychu odbył się charytatywny piknik: 10 strzałów dla Mateusza.

Mateusz to policjant z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu. Brał udział w akcji w Wiszni Małej, gdzie został ciężko ranny w biodro. Przeszedł już dwie operacje, ale wymaga kolejnej i długotrwałej rehabilitacji. W celu wsparcia Mateusza w leczeniu narodziła się idea zorganizowania charytatywnego pikniku.

W pikniku udział mógł wziąć każdy. Po wpłaceniu minimum 50 złotych na konto Fundacji Przetrwanie można było oddać 10 strzałów z dowolnie wybranej broni. Cały dochód z akcji zostanie przeznaczony na leczenie ciężko rannego policjanta. Organizatorem akcji był Zarząd Terenowy Emerytów i Rencistów NSZZP w Wałbrzychu i Fundacja Przetrwanie.

- Zorganizowaliśmy tę charytatywną akcję dla Mateusza - antyterrorysty, który doznał urazu. Te pieniądze mają służyć temu, aby jak najszybciej wrócił do zdrowia. Będą przeznaczone na rehabilitację i dalsze leczenie. Nasza fundacja ma dość szerokie spektrum działania, ale głównie bazujemy na wspieraniu osób, które doznały nagłych przypadków losowych i wymagają pomocy w powrocie do zdrowia - powiedział Paweł Grobelny - Prezes Zarządu Fundacji Przetrwanie.

Czytaj również

Rodzinny piknik

Wakacje w bibliotece

Falstart Górnika

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Ja 26-03-2018 11:00
No i brawo

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Chronią przyrodę

Wybór właściwego samochodu

Odchudzam się, ale nie chudnę

Dyduch z numerem 1

Zdobyli Zamek