MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

10 lat Stowarzyszenia Miłośników Jedliny–Zdroju

Wiadomości: REGION, Jedlina Zdrój
Czwartek, 31 października 2013, 9:00
Autor: red
Fot. I. K.–Darmetko
25 października w Sali Lustrzanej Pałacu w Jedlince zebrali się członkowie Stowarzyszenia Miłośników Jedliny–Zdroju oraz zaproszeni goście, a wśród nich burmistrz Leszek Orpel i przedstawiciele stowarzyszeń działających na terenie miasta, aby wspólnie uczcić jubileusz 10–lecia założenia Stowarzyszenia Miłośników Jedliny–Zdroju.

Prezes Stowarzyszenia przedstawił historię powstania Stowarzyszenia Miłośników Jedliny-Zdroju oraz zaprezentował najważniejsze inicjatywy i zdarzenia z historii stowarzyszenia, a także zrealizowane zadania. Przypomniał o idei organizowania balów charytatywnych, dzięki którym corocznie ponad 20 uczniów jedlińskich szkół otrzymuje stypendia. Obecny herb, to także ważna inicjatywa członków Stowarzyszenia, którzy pragnęli, by symbol miasta nawiązywał do historii i tradycji tego miejsca. Wydano także książkę „U źródeł Charlotty”, której autorem jest Stanisław Michalik – członek Stowarzyszenia. Od kilku lat nieodłącznym symbolem promującym Jedlinę jest wino Charlotta.

Stowarzyszenie jest także aktywnym beneficjentem środków unijnych, dzięki którym miasto rozwija współpracę z miastami partnerskimi. Stowarzyszenie od lat wspiera i czynnie uczestniczy w wielu wydarzeniach kulturalnych i sportowych organizowanych na terenie miasta. Prezes Stowarzyszenia podziękował instytucjom z terenu Jedliny-Zdroju za wszelką pomoc Stowarzyszeniu: Urzędowi Miasta Jedlina-Zdrój, Pałacowi „Jedlinka”, Centrum Kultury, Gimnazjum Miejskiemu i Miejskiej Szkole Podstawowej.

Podczas uroczystości głos zabrali goście: burmistrz Leszek Orpel podkreślił owocną współpracę Stowarzyszenia i gminy, proboszcz Ryszard Uryga podkreślił potrzebę wszelkich działań na rzecz budowy wspólnoty i działania dla wspólnego dobra, jakim jest miasto, a dyrektorzy szkół - Katarzyna Lepis i Barbara Jakacka - zwróciły uwagę na działania Stowarzyszenia na rzecz dzieci i młodzieży, przekazały też życzenia dalszej owocnej pracy. Odczytano także życzenia przesłane przez Posłanki na Sejm - Katarzynę Mrzygłocką i Agnieszkę Kołacz-Leszczyńską.

Radny powiatu wałbrzyskiego Kamil Orpel przedstawił propozycje pracy i plan działań Stowarzyszenia na kolejną dekadę, zaakcentował ważną rolę „młodych” członków Stowarzyszenia, zadeklarował ich pomoc w rozwoju Stowarzyszenia i na rzecz rozwoju miasta – uzdrowiska.

Wieczór uświetnił występ Katarzyny Gisder, która po zaśpiewaniu kilku utworów z repertuaru polskich i zagranicznych artystów, została nagrodzona gromkimi i długo trwającymi brawami.

Po części artystycznej na scenie pojawił się tort urodzinowy Stowarzyszenia, którym częstowano wszystkich zgromadzonych. Goście obejrzeli także przygotowaną wystawę dokumentującą osiągnięcia Stowarzyszenia przez okres 10 lat istnienia. Korzystając z gościnności właściciela Pałacu uczestnicy uroczystości mogli obejrzeć odnowione sale pałacowe.

www.jedlinazdroj.eu

Czytaj również

Pieniądze dla działkowców

Falstart Górnika

Złóż wniosek

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~rś 31-10-2013 16:16
A jak nazywa się prezes stowarzyszenia?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uroczyste obchody

Zagra Nullizmatyka

Warto posłuchać

Ratują koźlęta

Kontrabasowy sierpień